Zpěvačka Tonya Graves našla zálibu v trekových kolečkových bruslích, na kterých zatančila i ve svém novém videoklipu Better Than You Know!

zdroj: promo_Tonya Graves

 

Ve svém druhém videoklipu vyměnila Tonya Graves sportovní náčiní a místo trampolíny své tělo trápila 12 hodin na trekových kolečkových bruslích.

 

Když jsem psala text k písničce Better Than You Know, inspirací mi byla pohádka O červených botách od H. Ch. Andersona. Příběh má ale tragický konec, který moc nezapadal do scénáře moderního, tanečního klipu s prvky retra. Nakonec jsem si vzpomněla na další mojí oblíbenou pohádku – Průvodce ze země Oz a scénář byl pomalu na světě. Akorát místo bot máme na nohách trekové kolečkové brusle, na kterých není tanec až tak jednoduchý. Natáčení, i přes pár modřin a karambolů, byla zábava a všichni jsme si to užili“  říká o svém novém počinu T. Graves.

 

Videoklip se natáčel pod producentským vedením společnosti ManaWorld, v režii Ondřeje Urbance. Tanečníci byli vybráni z taneční skupiny Yemiho A.D.., retro šaty a celkový styling, za přispění firmy Puma, jsou z dílny Lazy Eye.

Písnička Better Than You Know je v pořadí druhým singlem z alba I´m The Only Me, za které byla Tonya nominovaná na ceny Anděl 2011 ve dvou kategoriích.

 

Tonya Graves-Better Than You Know

 

Kromě propagace nového videa, čeká na zpěvačku pestrý konec roku. Už 24.10. vyjede jako host komorního divadelního turné kapely Support Lesbiens, kde se svým klavíristou Honzou Andrem zahraje 2 skladby ze svého debutového alba a dvě společné písničky se Supportama, mimo jiné třeba duet Keeper, na který před několika měsíci natáčel videoklip již zmiňovaný Ondra Urbanec. Po roce se opět chystá pražský vánoční koncert, který proběhne 21.12.2012 v Jazz Docku. Tonya zde přestaví jak svou novou kapelu, sestavenou z mladých skvělých muzikantů, tak především koncertní program doplněný o vánoční skladby.

 

Tonya Graves:

Tonya Graves se narodila v Peekskill v New Yorku, od roku 1995 žije v Čechách.

V roce 1996 se Tonya stala hlavní vokalistkou jedné z našich prvních elektronických skupin Liquid Harmony, se kterými zpívala do roku 1999 a s nimiž získala také první Výroční hudební cenu Anděl. Dnes ve sbírce těchto trofejí zakládá již jejich druhou desítku.

Po rozpadu Liquid Harmony se Tonya v roce 2000 připojila k Monkey Business, se kterými zpívá a účinkuje dodnes. Paralelně s tím si však ke svému šestnáctému výročí pobytu v Čechách rozhodla nadělit své první sólové album I’m The Only Me, za které byla nominovaná na ceny Anděl 2011 ve dvou kategoriích.

Přestože je Tonya Graves známá především jako zpěvačka, v uplynulých letech pronikla i do světa filmu a zahrála si například ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále, Blízko nebe či v televizní inscenaci Iguo Igua.

www.tonyagraves.eu

www.supraphon.cz