„Zatím si užíváme Lunetic Tour. Až ho dokončíme, uvidíme jestli uděláme novou desku, ale já bych byl pro singl,“ říká Aleš Lehký z kapely Lunetic!

Kapela Lunetic v devadesátých letech neodmyslitelně patřila k české hudební scéně. Kapela se rozpadla v roce 2003, aby se v roce 2008 dala opět dohromady. Letos kapela oslavila 20 let a vydala se v plné sestavě na velké podzimní turné. Nejen o turné  ale  o tom, jestli kluky z kapely živí hudba nebo o tom, jestli se fanoušci dočkají nové desky jsme si povídali s Alešem Lehkým.

 

Kde vznikl ten nápad, vrátit se znovu na pódia?

Koncertujeme už od roku 2008, kdy jsme slavili 10 let od hitu Máma. Teď slavíme 20 let, takže důvod jasný, oslava s fanoušky. Je to neuvěřitelné, když boyband vydrží spolu tak dlouho.

 

Je rozdíl mezi koncertováním před 20ti lety a teď?
Rozhodně ano. Tenkrát to bylo nevídané šílenství, které od revoluce nikdo nezažil. Prodali jsme přes půl miliónu alb, vyprodávali největší haly. Teď jsme si s fanoušky na menších podiích blíž, fanynky jsou už starší, klidnější a všichni víc asi vnímají hudbu než jen hezké tvářičky. Mám pocit, že teď si vše užíváme, uvědomujeme víc.

 

Takže jste rádi, že ten největší boom máte už za sebou a můžete se v klidu věnovat svým rodinám?
Tenkrát to bylo vážně krásné, ale náročné. 200 koncertů ročně, naše tváře byly na každé titulce…

 

Rozpadli jste se v roce 2003, v roce 2008 jste se dali zase dohromady, co jste během té doby dělali? Každý něco jiného. Já pracoval v rádiu, Vašek zpíval v muzikálech, vydal sólové album, David a Martin zkoušeli štěstí v zahraničí.

 

Slavte dvacítku, vidíte se na scéně i za dvacet let?
Já bych velmi rád, miluju to tam. Pokud to bude někoho ještě zajímat a my budeme mít sílu a chuť, budu první co do toho bude chtít jít.

 

Nějakou dobu jste hráli jen ve třech, co vás přimělo vzít Martina zpátky?
To naše kulaté výročí. Říkali jsme si, že slavit bez jednoho ze zakladatelů Lunetic prostě nejde. Navíc jsme měli pocit, že by měli fanoušci radost. Teď, po několika koncertech našeho Lunetic tour nám to fans potvrdili. Martin skvěle zapadnul do party a na pódium prostě patří.

 

Pracujete na nových věcech? Chystáte nové písničky nebo novou desku?
Zatím si užíváme Lunetic Tour. Až ho dokončíme uvidíme, ale já bych byl pro singl. Teď už jen, aby chtěl i zbytek. Hlavně kapelník Vašek. Má studio a většinu písniček na naše poslední album Na vlnách z roku 2011 napsal s naší doprovodnou kapelou. Navíc jsme v kontaktu s naším tehdejším hudebním producentem Stano Šimorem a on by do toho šel taky opět rád.

 

Živí vás zpěv, nebo máte i jiné projekty?
Já pracuji v TV, rádiu, moderuji akce, to je moje povolání. Vašek má nahrávací studio, produkuje kapely. David je čerstvě tatínkem a Martin má plánů nespočítaně.

 

Máte jako kapela nějaký sen, nebo už byly všechny pokořeny v minulosti?
Být stále na pódiu, milujeme to. Je neuvěřitelné, že i po 20 letech si fanoušci na koncertech pamatují texty, zpívají, šílí a vrací nám na pódium neuvěřitelnou energii. Kéž by to tak bylo navždy..