YELLOWCARD se ve středu představí Praze!
31.8.2011
20.00
20.00
20.00

Zdejší rockoví fanoušci si snad ani ve snu nemohli přát lepší zakončení letošních letních prázdnin, než jaké je čeká ve středu 31. srpna v pražském Lucerna Music Baru – vystoupí v něm americká formace YELLOWCARD, u níž se jedná o premiérovou návštěvu našich končin, a to i přesto, že již před sedmi lety hojně okupovala éter českých hudebních televizí i rádií.

Yellowcard, vzniknuvší v Jacksonville na Floridě už v roce 1997 coby parta nadšených teenagerů, hráli zpočátku řízný a melodický hardcore punk, ne nepodobný tvorbě skupin jako Descendents, Insted, Lifetime, Saves The Day, Shelter či Fastbreak. S příchodem současného zpěváka Ryana Keye o dva roky později ale jejich sound začal směřovat více k pop-punku a melancholickému emo-core, s výrazným vlivem kapel jako Face To Face, Lag Wagon, The Get-Up Kids, Samiam, Jimmy Eat World či Gameface. Po několika letech neúnavného snažení se kapele podařilo prorazit až na samý vrchol – v roce 2002 podepsala smlouvu s vydavatelstvím Capitol Records a o rok později vypustila do světa album „Ocean Avenue“, kterého se do dnešního dne prodalo takřka dva miliony kopií, a které v jednu chvíli vystoupalo až na 13. příčku žebříčku nejoblíbenějších alb v USA. O několik měsíců později se mu dostalo značné pozornosti i v Evropě, Českou republiku nevyjímaje.

Po masivním úspěchu Ocean Avenue vydali Yellowcard další dvě alba, „Lights And Sounds“ a „Paper Walls“, která matematicky dosáhla nižších čísel, přesto však sklidila ovace u příznivců kapely, a to zejména díky singlům „Rough Landing Holly“ a „Light Up The Sky“.

V roce 2008 se kapela – znavena psychickým tlakem, způsobeným neustálým koncertováním a vyplňováním pauz mezi ním dokola se opakujícími procesy jako skládáním hudby, pobyty v nahrávacím studiu, natáčením klipů či únavnou komunikací s médii – rozhodla dopřát si časově neohraničenou pauzu. Toto rozhodnutí se posléze ukázalo jako nejlepší možné, a Yellowcard se po dvou letech sešli (pouze s jednou personální obměnou na postu baskytaristy) v optimální pohodě, a plni entuziasmu pro kontinuální fungování kapely. Na konci loňského roku pak nahráli zbrusu nové album „When You’re Through Thinking, Say Yes“ (vyšlo 22. března 2011), jemuž se vzápětí dostalo nejpozitivnějšího hodnocení od vydání Ocean Avenue. Yellowcard se paralelně s vydáním alba vydali na světové turné, které by mělo trvat minimálně 10 měsíců. Po nadšených reakcích návštěvníků koncertů v USA a Velké Británii se na přelomu srpna a září usmálo štěstí i na evropské fanoušky.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Qf9S4N3jJNE

Koncerty Yellowcard jsou balzámem na duši příznivců hlasitého rocku s velkým důrazem na melodičnost – potěší rovným dílem posluchače jak Sum 41, Fall Out Boy či Paramore, tak i The Strokes, Linkin Park nebo Weezer.

Jako předskokané se uvedou u nás ne neznámí Vídeňáci 3 FEET SMALLER, kteří představí svižný, punk-rockem živený power-pop ve stylu The Ataris, Midtown či Donots.

Vstupenky na koncert seženete v síti Ticketportal.