Xindl X slaví své 40. narozeniny ve velkém. Zahraje všechny své písničky!
28.11.2019

Dnes 16. srpna slaví čtyřicáté narozeniny jeden z nejúspěšnějších českých písničkářů Xindl X. Za svou více jak desetiletou kariéru vydal nespočet singlů, mezi nejznámější patří Dysgrafik, Anděl nebo Popelka. Napsal hudbu či text pro řadu českých umělců, ať už pro Olgu Lounovou, Ewu Farnou, Pavla Calltu, Michala Hrůzu a řadu dalších. Podílel se na tvorbě seriálu Comeback, složil hudbu k filmu Raportér a společně s Monikou Šimkovičovou napsal knihu Bruno v hlavě.

 

 

Ondřej Ládek se narodil 16.8.1979 v Praze, už jako malý kluk si dobře rozuměl s kytarou a češtinou. Právě tyto dvě “vášně” ho provází celým životem. Jako malý kluk chtěl být hercem nebo mořským biologem, ale protože už od základní školy psal knížky, po střední škole se vydal na FFUK studovat češtinu, po roce ale odešel studovat scenáristiku na FAMU. Pokud jste milovníci sitcomu Comeback, určitě jste si všimli v závěrečných titulcích jména Ondřej Ládek. Scénáristicky se podílel na tvorbě prvních patnácti dílů tohoto divácky úspěšného seriálu. Přibližně ve stejné době vychází i singl Anděl, díky kterému stoupla Ládkova hvězda raketově vzhůru. Zanedlouho přichází skladba Dysgrafik. Oba singly najdete na první desce Xindla X –  Návod ke čtení manuálu (2008), která získala řadu ocenění, mimo jiné i zlatou desku za prodeje. Mimochodem, důvod, proč Ondřej skončil s tvorbou seriálu Comeback, byla příprava jeho první desky a také koncertování s kapelou.

 

Teď ještě vysvětlit, kde se vzal Xindl X a kam zmizel Ondřej Ládek. Xindl X ve svých textech naráží na to horší v nás, texty jeho písní nejsou zpravidla kladné, také nejsou o něm (o Ondřejovi), ale o typickém Xindlovi z generace X.

Když jsme u psaní, je třeba zmínit Xindlovo úspěchy na poli divadla. V roce 2012 napsal texty písní k představení Plantáž, o rok dříve složil hudbu k písním do představení Cyrano! Cyrano! Cyrano! Poslední Roxanin sen a v roce 2010 napsal divadelní hru Dioptrie růžových brýlí. Zapomenout nemůžeme ani na knihu Bruno v hlavě, kterou napsal společně s Monikou Šimkovičovou.

Od vydání prvního alba uběhlo 11 let, za tu dobu vydal Xindl X šest studiových alb a dvě alba akustická:

STUDIOVÁ ALBA 

2008 – Návod ke čtení manuálu
2010 – Praxe relativity
2012 – Láska
2014 – Čecháček Made
2016 – Kvadratura záchranného kruhu
2018 – Sexy Exity

ŽIVÉ NAHRÁVKY
2011 – Xpívánky – akustické
2014 – G2 Acoustic Stage – live

Xindl X spolupracuje s velkou řádkou českých interpretů – například s Pavlem Calltou, Olgou Lounovou, Ewou Farnou, Michalem Hrůzou nebo Gábinou Gunčíkovou, často spolupracuje s kapelou Slza.

 

Pokud máte rádi písničky Xindla X, rozhodně si nenechte ujít jeho narozeninovou oslavu, která vypukne 28.11.2019 a nese název Xindl X – Narozeninová oslava XL A co sám oslavenec o připravovaném mejdanu říká ..?

„Ke krizi středního věku každý přistupuje jinak. Někdo si koupí Ferarri, někdo si pořídí milenku… a já si udělám narozeninový koncert ve Foru Karlín. Bez nadsázky můžu říct, že to je ten nejdražší a největší mejdan, jaký jsem kdy pořádal. Čtyřicet je římskými číslicemi XL, takže tenhle mejdan bude vážně XL, čili všechno větší. Větší scéna, větší světelná show, víc hostů, než jsem kdy na koncertě měl, a hlavně přehrajeme s kapelou úplně všechny singly, co jsem za svou kariéru vydal a navrch přihodíme i několik úplných novinek. Takže slavit se bude vážně dlouho!”

 

Xindl X – Narozeninová oslava XL 28.11.2019 – PRAHA – Forum Karlín

Předprodej vstupenek!
Prvních 200 šťastlivců získá lístek za zvýhodněnou cenu 449,- Kč.
Vstupenky na stání za 549,- Kč
Vstupenky na sezení za 749,- Kč
Vstupenky VIP za 1990,- Kč. Limitovaná edice vstupenek 40 ks. VIP vstupenka zahrnuje (VIP odbavení, stůl pro 2 osoby s občerstvením – víno, voda, snack, možnost barové obsluhy, meet & greet s Xindlem X)