Warm up Čwachtáku se vyvedl na výbornou!

O tento kulturní zážitek v podobě dalších zpřízněných kapel se postarala kapela Žádnej Stres, za což ji patří velké DÍKY!!! Kulturní dům v Třemošnici se otřásal v základech, neboť 6.4. 2013  se konala nažhavovací párty chystaného letního festivalu „Čwachták fest“. Účast stála za to☺!

 

Kulturák své brány otevřel kolem 18:00 hodiny večerní. Těšit jsme se mohli na Warm up, který čítal 7 kapel. Celou tuhle parádní senzaci odstartovala kapela Brisk Fart. Kluky jsem bohužel nestihla, ale věřim, že si hraní užili a sklidili úspěch. Vystřídala je banda ze severu V.H.S Jejich složení na podiu nebylo kompletní, nicméně to zvládli a první přihlížející se pohupovali do rytmu. Sál se začal pomalu, ale jistě zaplňovat. Jako další v pořadí vystoupila a své nástroje do běla rozpálila skoro domácí kapela Civilní obrana. Když tihle kluci začnou svůj set, dostane se jim okamžitá odezva. Písněmi Ruleta, Opilá princezna či Lehká rozezpívali a doslovala rozpálili taneční parket. S posledními dvěmi písněmi jim pomohl bývalý člen Jirka, který se ujal postu kytaristy a zpěv čistě přenechal na zpěvákovi.

 

Náramná atmosféra doplněná o fronty na „pívo“ či jiné lihoviny navnadila fans na pořádný SKA. Toho se ujala banda z Třemošnice Žádnej Stres. Zvolili netradiční úvod v podobě dovezeného bubeníka v kočárku☺. Okamžitě práskli do koní a bylo se na co těšit. Na podiu řádili, komunikaci s fanoušky zvládají skvěle, prostorem se nesly songy Festival, To je Ska, Facebook a jejich nejnovější počin Legalizuj. Došlo i na slibovanou soutěž, kdy výherce si odnesl rovnou 3 volné vstupy na letní ČWACHTÁKFEST.

 

Nechyběla ani kapela N.V.Ú. Na svůj divoký playlist přilákali své skalní fans, kteří se jich nemohli nabažit. Závěrem večera přijela zahrát pardubická kapela Volant, která 13.4. 2013 oslavila 18 let své existence. Kdo mohl, sesbíral zbytky sil a řádně užíval definitivní konec téhle bujaré párty! Samozřejmě nechyběla afterparty do ranních hodin!