Walk off the Earth naplnili Lucernu pozitivní energií

WALK OFF THE EARTH. Spoustě lidem z mýho okolí to moc neřekne a popravdě kdybych neznala Sarah Blackwood z její předešlý rockabilly kapely The Creepshow, asi bych taky byla nad tímhle pojmem ztracená.

WOTE jsou kanadská kapela z Ontaria mixující hudební žánry od ska, přes alternativní rok až třeba po reggae. Když jsem si před nedávnem hledala na youtube, co vlastně teda tahle banda bláznů hraje, zjistila jsem, že mě to vlastně nadchlo víc, než bych čekala. A to jak zpracováním, tak atmosférou, která se celými videi nese. Proslavili se především různými cover-verzemi, mezi něž zařadili například ‚Somebody that I used to know‚ , které hrají na různorodé nástroje jako třeba ukulele nebo theremin a další.Zatímco WOTE mi byli povědomí alespoň zpěvačkou, předkapela Darenots pro mě byla úplná novinka. Po pár sonzích, mi ale bylo jasný, že si tenhle koncert nesmim nechat ujít ani kvůli nim.

 

Je úterý večer, asi zhruba osm hodin a pražskej sál Lucerna se plní davy (bodejť by ne – je vyprodáno), o pár minut později už zaznívaj tóny prvního songu čtyřčlenný kapely Darenots z Toronta, hrající směsici rocku, trapu, hip hopu a reggae. Teda tohle mi hodně sedlo! Ikdyž jsem fanoušek tvrdý hudby, stejně mám v srdci tajný místo pro takovýhle pohodovky. Trošku se ve mně vždycky během koncertů předkapel ozývá moje lítostivý já – publikum většinou nepaří, sotva se pohupuje do rytmu – no bylo tomu tak i v tomhle případě. Během přestávky mezi kapelama potkávám pár členů z kapely a je vidět, že ty pozitivní vibrace, který z nich tekly proudem na jevišti vůbec nejsou hraný. S každym fanouškem se rádi pobaví, vyfotí a připijou i přes to, že by si zasloužili spíš cígo, pivo a postel.

Lucerna praská ve švech a i po zákazu kouření je téměř nedejchatelno (kouřilo se tu kdy vůbec? haha). Na podiu už jsou připravený spousty různejch nástrojů včetně známejch “barevnejch trubek“ a ačkoliv je prodleva poměrně dlouhá, fanoušci vypadaj, že je to ok.
Zanedlouho už zhasínaj světla a sálem se rozeznívá coververze songu Shape of you od Eda Sheerana, znějící přesně jako na rok starým videu, který má přes 14 a půl milionu zhlédnutí. Walk off the Earth v Praze začínájí svou evropskou tour a podle jejich show věřim, že ani po těch minimálně osmnácti nadcházejících koncertech, který je čekaj, neztratí svojí super energii. Sálem se rozeznívají skladby jejich vlastní tvorby, prolínající se spoustou coverů. Co mě teda bavilo už na videích a objevuje se v podstatě v průběhu celýho koncertu je skvělej postoj keybordisty/trumpetisty (a vlastně všestrannýho hudebníka) Mika Taylora se založenejma rukama a bručounskym výrazem i když se mu v očích leskne skrytej úsměv. Během koncertu se vystřídala spousta hudebních nástrojů (ať už na jevišti, tak i v rukou snad všech členů kapely – bože vždyť já jsem vděčná, že zahraju tři akordy na kytaru!), ale i dekorací v podobě typicky americkýho nafukovacího panáka, obřích balónů vpuštěnejch do obecenstva nebo zlatejch kofet, který zaplnily celej sál. Veškerá synchronizace a umění zahrát na jakejkoliv nástroj, kterej ti přistane v ruce mě doopravdy ohromilo a myslim, že nejen mě.

 

Odcházim se skvělýma pocitama, a ty?