„Vyražte na fesťáky, potkáme se na baru,“ vyzývají Bombs from Heaven

Chybí vám v letošním roce slunce a ta pravá letní nálada? V tom případě doporučujeme nový singl California Sun v podání brněnských Bombs from Heaven. A protože k této písni natočili i videoklip, rozhodli jsme se kluky oslovit a položit jim pár otázek.

 

Před několika dny jste vydali nový singl California Sun, ke kterému jste natočili i videoklip. Hlavním motivem je blížící se léto, párty a pohoda. Proč právě tyto motivy?

Léto proto, že nás už nebetyčně s*alo počasí, jaký panovalo v prakticky letních měsících. A párty, pohoda už k nám tak nějak patří. I na první desce je celkem dost textů o rumu, jedna z písni z posledního EP je dokonce věnována barmanům…☺

 

Letos si s námi příroda opravdu pohrává, téměř každý týden je jiné počasí. Byl i tento fakt jedním z důvodů pro tento singl? A nenarušilo měnící se počasí vaše natáčecí plány?

Jak už jsme řekli u první otázky, byl to jeden z hlavních důvodů. Natáčecí plány to sice ovlivnilo, protože některé sekvence se prostě v dešti točit nedaly. Na druhou stranu se nám díky tomu podařilo dostat do klipu víc toho uvolnění, když slunce konečně vyšlo. Trošku jiné motivy, než jsme původně mysleli, ale nakonec to byla vlastně změna k lepšímu. A z toho, co se nám natočit nepodařilo, je dost nápadů ještě na tři klipy, takže kdo si počká…

 

 

S létem přichází i festivaly. Na kterých vás můžeme vidět? A máte raději festivaly nebo kluby?

Letos už jsme se ukázali na Blatenském festu, teď nás čeká pár vypečených akcí jako Blučina fest, Festival of Selfdestruction, Rousfest, PECKA fest nebo Freureuth festival v Německu. Všichni normální lidi mají festivaly rádi, jenom náš basák Hank léto a hraní pod širým nebem nenávidí a těší se do zakouřených klubů.

 

Na podzim vás čeká několikadenní tour s Radio Dead Ones po Číně. Jak jste se k tak exotickým koncertům dostali?

Nakonec nedostali. Když se s Bevem z RDO domlouvaly termíny, tak ještě nebylo úplně jasné, ve kterých klubech se bude hrát. Takže s RDO ano, ale po Číně ne.

 

Kromě výše zmíněného singlu jste letos ještě vydali EP God Save The Bombs. Máte v plánu nahrát letos ještě něco dalšího?

Na podzim desku. Část materiálu už je hotová, na zbytku usilovně makáme s pílí nám vlastní. Takže tak za dva roky by to mohlo být venku.

 

Společně hrajete od roku 2010 a za tu dobu jste stihli odehrát spoustu koncertů v ČR i v zahraničí, vydat dvě EP, jednu desku a několik singlů. Čeho byste v budoucnu ještě rádi dosáhli?

Sestava Bomb se poměrně dost měnila, takže po všech otřesech, hledáních a pátráních spolu hrajeme v téhle sestavě sotva půl roku, nicméně i za tu dobu se udělalo dost práce.Teď, když už víme, že takhle zůstaneme, je cílem Evropa a pak, kdo ví?

 

Co byste na závěr vzkázali čtenářům I-kliku?

Že sedět doma na p*deli zvládne i jejich babička. Když už se kolem děje taková spousta věcí, koncertů a fesťáků, tak ať neváhají někam vyrazit, třeba se potkáme na baru. Jo a ať si užijou to odporný léto ☺!