Vydržet 35 let na scéně? Jasná páka!

Kapela Jasná páka řádí na hudební scéně už 35 let. V rámci toho výročí si partička nadělila hned dvojkoncert v Paláci Akropolis. První koncert si mohli fanoušci užít v neděli 4.12.2016 a ten druhý hned v pondělí 5.12.2016.

 

V neděli lehce po sedmé hodině se před Akropolí začal štosovat dav lidí. I když venku nebylo nejlepší počasí, fanoušky to neodradilo od čekání na otevření Paláce.  Ani ranní vstávání neodradilo na 700 lidí od toho, aby přišli oslavit narozeniny své oblíbené kapely.  Ještě dlouho před tím, než měla kapela začít hrát ji fanoušci vytleskávali. Prostor před pódiem se začal rychle plnit a během chvilky nebylo nikde k hnutí.

 

 Potkal jsem ji na Žofíně,
celá v černém, nesla se jak páv,
záda bílý od stěn měla,
u šatny mě chytla za rukáv,

 

 přesně tak začíná text asi nejznámější písně kapely “Špinavý záda“. Jediný člověk nezůstal v klidu.
Neskutečná energie která vládla na podiu se během chvilky přenesla i pod podium. Další písně jako No sex, no drugs, Výlet, To tak, nebo třeba Neděle. Byť slaví kapela 35 let na scéně, návštěvníci nebyli jen z řad starší generace, bary se prohýbaly pod náporem návštěvníků. Ti si užívali večer a v rytmu hudby se pohybovali po celých prostorách Akropolu. Rytmické tóny rázně rozbíjel ječák zpěvaček Terezy Kopáčkové a Pavly Táboříkové. Ani David Koller nebyl za bicími pozadu a sekundoval zpěváků Petru Vášovi a Michalu Ambrožovi. Tu správnou kytarovou atmosféru pomohli navodit Vladimír Zatloukal s Radovanem Jelínkem.

 

Michal Ambrož a akademický malíř Vladimír “Dáda“ Albrecht založili kapelu v roce 1981. Během osmdesátých let se kapela dostala na Trojanův seznam a měla zakázáno vystupovat v Praze. Jako pokračování Jasné páky vznikla Hudba Praha. V roce 2008 se Jasná Páka oddělila od Hudby Praha. V pozměněné sestavě hrají dodnes.