Vše nejlepší nadaci via!

Nadace Via je zde s námi už 15 let, takže není divu, že si dopřáli narozeninovou oslavu, jak se sluší a patří.

 

Večer plný oslav zahájila kapela Láska, vole! Mezi zahranými písničkami nechyběly Cukrbliky, Čičí, Nechci či Kokoti, které si vystřihla bubenice Katka. Přestože se to z počátku nezdálo, tak si kapela vysloužila i přídavek Žijeme rychle, při kterém chladná lucerna začala pomalu ale jistě rozmrzat.

 

Dalšími gratulanty byla skupina Stay Subway. Na klucích je vidět, že jsou plní energie a hraní je opravdu baví. Ostatně i publikum při jejich vystoupení pařilo jako o život. Zazněla i hitovka The one, ke které mají od října videoklip. Dále nechyběla ani pomalejší You are, která je hraná akusticky, či You and me, Same story nebo Hope. Celý set byl doprovázen velmi povedenými videoprojekcemi kapely.

 

Posledním ač neméně důležitým gratulantem byl Tony Ducháček se skupinou Garage. Přestože Garage působí na české hudební scéně již přes 30 let její undergroundově-punková hvězda září dál i u mladší generace.  Během koncertu zazněly písničky jako Má jí má, Medow a z posledního alba pak Ryba.

 

Celý večer pauzy vyplňoval DJ Zdeněk Hynek ze stanice Rádio 1, který se i později staral o zábavu až do brzkých ranních hodin.

 

autor: Martina Stejskalová