Vrdovské Houkání 2011 aneb ve Vrdech se opět houkalo!

Tento víkend byl doslova nadupaný festivaly. Mohli jste zajet na Trutnov Open air festival, Vizovické Trnkobraní, České hrady nebo třeb HipHop camp. Náš server si vybral nejenom Trutnov Open air nebo Trnkobraní. Navštívili jsme také festival Vrdovské Houkání a rozhodně nelitujeme!

Festival se konal 20.srpna ve Vrdech u Čáslavi a produkce kapel začínala již ve 13:00h. Musím podotknout, že ještě patnáct minut před začátkem první kapely v areálu festivalu nešla díky bouřce z předchozího dne elektrika. I přesto pořadatelé vše zvládli a začali včas.

První kapelou, která měla vystoupit byli Nohow. Ti však díky nemoci jednoho ze členů museli bohužel vystoupení zrušit. Nahradili je kluci z Kulturní Zřízenosti. Pro mnoho návštěvníků festivalu to byla dobrá zpráva. Kapela totiž pochází z nedaleké Třemošnice a v tomto regionu má spoustu fanoušků.

Kolem 14:00h. vtrhli na pódium PíDý z Vlašimy. Tito tři kluci zahráli svůj klasický festivalový set. Pořadatelé pro návštěvníky festivalu připravili akci. Kdo přišel dříve, než takhle partička začla hrát, dostal pivko zdarma!

Po kapele PíDý nastoupili hradečtí Memphis. Velmi talentovaná kapela, zpívající anglicky, která se svým videoklipem na píseň The One špláhá pomalu nahoru. Kluci jsou na pódium velmi energičtí a zpěvák Honza je velice komunikativní, hlavně k sličným slečnám:). V jejich setu nechyběly písně jako již zmiňovaný „ploužák“ The One, The right on time nebo What´s your number.

Kolem třetí hodiny odpolední začala kapela, kvůli které festival navštivili i typičtí „punkáč“! Na pódium nastoupila kapela Punk Floid. Svými hity zařídila, aby se dostačující počet lidi změnil v krásné pogo. Zazněly songy jako Černý brejle, Kiss my ass nebo pro Punk floidy klasickou Ájééé.

Po punkových Punk Floidech nastoupili rockoví Imodium. Klukům z Broumova se povedlo před podium nalákat spoustu lidí i přes to, že sluníčko pálilo jak o závod. Podle slov zpěváka Thoma, pořadatelé počasí vychytali, jak nejlépe mohli (tento víkend totiž patřil k nejteplejším za celé prázdniny). Imodium zahráli písně ze starých alb, např. Hlavou, Koník, ale také songy z aktuální desky Polarity. Nadšené publikum zpívalo, skákalo a užívalo si rockový nářez!

První ze zástupců SKA kapel a to kapela Žádnej Stres, předvedl, že ska je velice oblíbeným žánrem. Bylo vidět, že zrovna na tuto kapelu přišla spousta lidí. Každý znal texty a s kapelou si je zpíval..“Nejlíp se mi kámo skáče, na skáčko a na punkáče!“ tento text doslova vystihl atmosféru na Vrdovském Houkání!

Točte se punkáčové!“ Tak přesně touto větou začínala kapela Volant svůj koncertní set. A poté ji použila ještě tak stokrát. Volanti, kteří působí na hudební scéně již pěknou řádku let, přijeli na Vrdovské houkání předvést, že i v né zrovna nízkém věku to umí pořádně rozbalit!

V půl deváté přišla na řadu kapela, která byla hlavním headlinerem. SKÁčkoví Sto Zvířat patří v ČR k těm nejžádanějším ska kapelám. O tom jsme se mohli přesvědčit i ve Vrdech. Kotel, který byl před pódiem během jejich vystoupení, byl úctyhodný. „Zvířata“ zahrála songy jako Dáma s čápem, Škola nebo Nikdy nic nebylo.

Co se týče počtu nažhavených lidi na jejich koncertní set (hlavně holek:)), ten se tak nějak rovnal počtu fanoušků Sto Zvířat. Na pódium po hlavní kapele vtrhla Civilní Obrana. Kluci začali hitovkou To Stačí, na kterou natočili také svůj první videoklip. Lidi se mohli zbláznit. Holky v prvních řadách pištěly, div neomdlely. Celý dav lidí skákal a užíval si skvělý set. Správňáci z Civilní Obrany, stejně jako loni, předvedli novou písničku, které se objeví na jejich nové desce. Zahráli písně z obou desek, včetně novinky Opilá princezna nebo coveru Nas ne dogonyat.

Jako poslední kapela zahráli Apeiron. Kluci zahráli většinu coverů od známých kapel a tak to byla taková skvělá tečka za celým festivalovým dnem.

Nutno dodat, že i přes všechny nepříjemnosti, které se pořadatelům během dne i den před tím staly, vše zvládli na jedničku! Vrdovské Houkání se opravdu povedlo a my se těšíme na příští ročník!