Voxel se stal Objevem roku 2012 hudební televize Óčko!

foto: archiv_Voxel

 

Václav Lebeda (aka Voxel) má skvělý důvod k oslavám. Tento týden odstartovalo udílení cen hudební televize Óčko za rok 2012 a Voxel získal hned první z nich. Ocenění Objev roku vyfoukl Celeste Buckingham či Peter Bič Project.

 

Voxel má za sebou hodně úspěšný rok 2012. Především zabodoval hitem V síti, s jehož textem mu pomohl Xindl X. Na kanále YouTube má singl přes půl milionu zhlédnutí, bodoval také v tuzemských hitparádách a stal se desátým nejhranějším singlem za uplynulý rok. Voxelovi se také pořádně rozrostla fanouškovská základna, která o sobě dala výrazně vědět během hlasování do Českého Slavíka. Právě díky nim Voxel obsadil v anketě Český Slavík 2012 v kategorii Hvězda internetu parádní 4. místo.

 

Voxel-V síti

 

Teď má Voxel další důvod, proč děkovat svým fanouškům. Právě díky nim se stal Objevem roku hudební televize Óčko. Na tuto cenu byli také nominováni: křehká slovenská zpěvačka švýcarsko-anglického původu Celeste Buckingham, anglický zpívající slovenští Peter Bič Project, nebo A Banquet, kteří, stejně jako Voxel, spadají pod vydavatelství Championship Music.

 

Předání ceny proběhlo dost netradičně, Voxel totiž do poslední chvíle netušil, co se v jedné ze smíchovských restaurací právě chystá. Moderátor Michal Klein společně s Voxelem probíral nad kávou jeho připravovaný videoklip a jako „zákusek“ obdržel na stříbrném podnosu právě cenu Óčka. Tu převzal od svých fanynek, které se převlékly za personál restaurace.

 

Voxel děkuje svým odhodlaným fanouškům, kterých si váží a díky kterým čerpá skvělou motivaci do příští práce.