Voca People ohromili Prahu!

zdroj: archiv_koncert Praha Voca People

 

Mezinárodní vokální soubor VOCA PEOPLE má za sebou dvě představení před domácím publikem. O víkendu ve dnech 27. října a 28. října se v Divadle Hybernia odehrála hudební show, která v kvalitě i zábavnosti zastínila i mnohem žádanější a populárnější vystoupení, která v tomto divadle od začátku roku proběhla.

 

Během hodiny a půl dlouhého představení předvedl osmičlenný soubor přesně to, co vyzdvihují kladné recenze z celého světa. Jejich práce s publikem je obdivuhodná. I když vystupují během měsíce v různých koutech světa, dokáží se s publikem naladit na tu správnou vlnu a vtáhnout je do představení. Diváci tak nemají pocit, že sledují klasické divadelní představení, ale jsou jeho součástí. Neustálá komunikace členů souboru a hříčky s publikem mezi jejich vokálními výstupy, které obsahují více než 70 skladeb ze světového repertoáru, jsou vtipné, věcné, překvapivé a hlavně nenucené. Přirozenost a schopnost improvizace tvoří společně s bezchybnými pěveckými výkony, kterými nahrazují veškeré hudební nástroje, dokonalý celek plný překvapení a vtipu.

 

Komunikace probíhá v jejich rodném jazyce, který tady na Zemi nikdo neovládá a přece jim každý rozumí. Je to univerzální směs slov, která rozluští domácí publikum i cizinci bez ohledu na věk. Tomu také odpovídá jejich repertoár, který sahá do skladeb světových klasiků až po rádiové hity devadesátých let.

 

Záznam z vystoupení: