Visací zámek a Vypsaná fiXa vyráží na společné KULTTOUR aneb kulturní turné kultovních kapel po kulturních domech!

Společných osm koncertů pražské formace Visací zámek a pardubické Vypsané fiXy během listopadu, to je kombinace, která slibuje hudebně našlapaný zážitek.

 

Obě kapely takto spolu vystoupí úplně poprvé. „Doufáme, že netradiční spojení patrně přinese i netradiční koncertní zážitek pro naše příznivce. De facto je společně nenecháme vydechnout. Visací zámek je stejně jako naše parta obalenej zvukem kultovní kytary Jolana. Těším se, až společné setkání těchto nástrojů prořízne zdi kulturních domů a hlavně uši těch, kteří navštíví tuto povedenou taškařici,“ říká frontman Vypsané fiXy, Márdi.

Turné startuje 1. listopadu v Chomutově a poslední zastávka bude 30. listopadu Stankov u Plzně. Jak bude vypadat program koncertů je zatím v přípravách. Kapely zahrají průřez svým repertoárem a možná dojde i na společnou píseň či písně, ale jaké a jakou formou, si zatím obě strany nechávají jako překvapení.

„V minulých letech jsme jezdili na turné s méně známými kapelami, jako jsou angličtí Pellethead nebo severočeští Ovčie kiahne. Letos jsme hledali skupinu už slavnou a protřelou, ať je nějaká změna. Vypsanou fixu jsme doposud potkávali jen letmo na festivalech, tak se konečně seznámíme důvěrněji. Pozorovat životosprávu muzikantů je pro nás letitým koníčkem. Věříme, že ani posluchačům nebude spojení VZ + VF proti srsti a že koncerty budou vyhecovanější. A taky delší a pestřejší, prostě dva v jednom,“ vysvětluje Jan Haubert z Visacího zámku, proč se sejdou tyto dvě kapely na jednom pódiu.

 

 

Visací zámek / Vypsaná fiXa / KULTTOUR 2013

01.11.2013 Chomutov- KD

02.11.2013 Točník u Klatov- KD

08.11.2013 Kroměříž- KD

09.11.2013 Frýdek Místek- KD

15.11.2013 Kolín- Staré lázně

22.11.2013 Strakonice- KD

23.11.2013 Dražice u Tábora- KD

30.11.2013 Stankov u Plzně- KD

 

 

Více informací najdete na:

www.visaci.cz

www.vypsanafixa.cz