Vimperský majáles láká na Paulieho Garanda nebo zakázanÝ ovoce

Majáles má ve Vimperku sice dlouhou tradici, letos ale dojde k jedné zásadní změně v jeho konceptu. Termín konání je 15. květen a dopolední část zůstává i nadále v rukou žáků zdejšího gymnázia, novinkou je odpolední pokračování, jež si vzali na starost bývalí studenti Vimperských základních a středních škol, kteří oficiálně vystupují jako spolek MISSION Vimperk.

 

Páteří odpolední části majálesu, která se uskuteční v areálu bývalého vimperského letního kina, bude hudební program. Mezi největší lákadla patří například liberecký Paulie Garand nebo pražská kapela zakázanÝ ovoce, chybět však nebudou ani regionální interpreti jako Bags nebo Houska Jazz. V celém areálu bude také spousta workshopů.

Ačkoliv odpolední program připravuje výše zmíněný spolek MISSION Vimperk, v organizačním týmu nechybí ani studenti vimperského gymnázia, kterým chtějí hlavní pořadatelé předat své zkušenosti a zapojit je do kulturního dění v regionu. A u toho nebude chybět ani náš web! Zájemci z řad žáků si totiž budou moci vyzkoušet novinářskou práci při vedení rozhovoru s některým z interpretů. Jejich díla pak budeme publikovat u nás na I-kliku!

 

FB event: http://www.facebook.com/events/1426899904276934/

FB stránk: https://www.facebook.com/majalesvimperk