Velikonoce zakončí Funeral For A Friend ve Futuru
25.4.2011
10.00

Velikonoční pondělí, letos připadající na 25. duben, se stane rovněž svátkem milovníků vynikající rockové hudby. Právě v pondělní večer se v pražském klubu Futurum totiž představí seskupení, kterému se podařilo vybudovat si za pouhých necelých deset let existence statut legend – Funeral For A Friend.

Tito welští screamo-rockeři zahrají v Praze po dvou s nadšenými ohlasy přijatých vystoupeních již potřetí. Před necelým měsícem vydala tato kreativní pětice své páté řadové album s názvem „Welcome Home Armageddon“, které mnohá britská média označila za nejlepší počin v historii kapely. Funeral For A Friend na něm dokázali zúročit své skladatelsko-aranžerské schopnosti, jakožto i nabyté zkušenosti ze své intenzivní, pracovité a na úspěchy bohaté kariéry. Album přináší přesně to, co „Funerálům“ sluší nejlépe – poctivě a velmi citlivě poskládanou směs post-hardcore, klasického ema a starého dobrého heavy metalu…

Jedním ze speciálních hostů jejich turné budou u nás již rovněž dvakrát vystoupivší krajané The Blackout, tím druhým pak velice sympatická německá formace Red Tape Parade.

Vstupenky seženete v síti Ticketportal za koncovou cenu 344,- CZK.

www.myspace.com/funeralforafriend
www.myspace.com/theblackout
www.myspace.com/redtapeparadeband