Večer v podání Xindla X s Vánoční atmosférou a křest „Sexy Exity“

Předskokanem velkého večera byl Petr Lüftner, velmi nadaný český zpěvák, písničkář a skladatel. Zahrál na úvod tři písničky z repertoáru a sám se doprovázel na neobvyklý nástroj, kterým byla harmonika.

 

Po nadaném zpěvákovi už nastoupil hlavní aktér. Už od samého začátku bylo jasné, že tento večer bude něčím výjimečný. Xindl X vykukuje svojí tvorbou z davu a jeho skladby, jsou vždy velmi neobvyklé. Právě asi tím, má svoji skupinu fanoušků a dokáže vždy zaujmout. V plánu byly dva koncerty za sebou v Pražském Lucerna Music Baru a my jsme byli na prvním z nich. Suveréna naší hudební scény přišlo podpořit tolik lidí, že klub praskal ve švech.

Tento večer, byl v duchu známých hitů. Začínal písní „Anděl“ dále pokračoval s „Já jsem boží“ a dále i novinkou „Dřevo“. Fanoušci písničky moc dobře znají, a tak jako sbor zpěváka nenechali na holičkách a pozpěvovali si s ním. Další přišla na řadu píseň „Cudzinka“. K té přizval usměvavou, sympatickou Mirku Miškechovou. Zazpívali si spolu duet, také v další písničce „Naruby“ a to nebylo tento večer zdaleka vše.

Po dalším setu písní si přizval na podium opět Petra Lüftnera a ani on nebyl výjimkou v duetech. Spolu složili píseň „Řiditel autobusu“ a tu fanouškům také předvedly v plné parádě.

 

Je Vánoční čas a Xindl X nám to předvedl nejen velmi vkusným svetrem. Mezi hosty nám připravil vsuvku a to jeho kolegu z týmu. Převlečený jako Vánoční sob s celou kapelou vyfikli pěknou taneční choreografii

doprovázenou písničkou.

 

Další byla „Láska v Housce“. Tuto písničku v originálu zpívá Xindl X s Olgou Lounovou, ale pro tento večer ji zaskočila nadaná zpěvačka Sabina Křováková. Známe ji ze soutěže Super Star a její podání bylo pro fanoušky určitě jiné, ale o to zajímavější.

 

Po velmi pestrém repertoáru, večeru plným vtipů se Xindl X dostal k hřebu večera. I on se přidává k interpretům, kteří si tento rok, měli tu čest pokřtít nové CD. Tak jako jeho muzika je v nádechu extravagance tak i název alba a to „Sexy Exity“

K této události si mnoho zpěváků a kapel vybírá známé osobnosti, ale tento večer byl jednou z výjimek. Sám Xindl X chtěl pokřtít desku s fanoušky. Bylo velmi nereálné na podium pozvat všechny a tak se nakonec rozhodly pro mladinkou slečnu, která je velkou fanynkou Xindla X. Bylo to už poznat z jejich rozechvěných úst. Byla velmi překvapená, ale oči jí zářily, když pochopila, že křtí desku svého idola, o kterém dokonce psala ve škole.

Desku si nakonec mladá slečna mohla nechat a vrátila se mezi přítomné.

 

Touto významnou událostí večer pomalu sice končil, i tak nemohl chybět přídavek. Díky tomu si myslím, že fanoušci odcházeli spokojení.