Ve Vroutku ukončil festival Rock for Churchill festivalovou sezónu!

Festival ve Vroutku je vyhlášený hlavně pro svou rodinnou atmostéru a skvělý výběr českých i zahraničních interpretů. Letos poprvé přibyl ke dvoum stageím ještě Redbull bus, který patřil především hiphopu. 

 

Pátečnímu programu vévodili na hlavní stagi čeští Skyline, J.A.R. a v neposlední řadě německo-francouzští Irie Révoltés. Pro kapelu to byl poslední koncert na českém festivalu. Ukázali se v plné parádě a roztancovali celé publikum. Zazpívali jak starší kousky ze své tvorby, tak písně z nové desky kterou vydali v roce 2016. Stage Red Bull Tour Bus ovládl především Kapitán Demo se svými originálními a neotřelými texty a následně Hentai Corporation

V Sobotu vystoupila ne hlavním pódiu kromě Vypsané fixy i skupina Mydy Rabycad se svým originálním elektroswingem. Následovalo úžasné vystoupení Tata bojs, kteří kromě své výtečné hudby ohromili i oslňujícími světelnými efekty. Ti neuvěřitelně nakopli publikum na hlavní hvězdu večera Ky-Mani Marleyho. Syn legendárního Boba Marleyho vyrukoval s posmutnělým jamem s vlivy popu, r’n’b, reggae i rocku. 

 

A Rock for Churchill byl ve finále. Největší scéna hostila švédské trio Peter Bjorn and John. Jejich indie-rock pak ale jasně převálcovala obnovená Gaia Mesiah, ke kterým přicestoval jejich basák Josh až z Austrálie.