Vanilla Sky zahráli v Rock Café! (fotoreport)

V pražském klubu Rock Café 3.února odehrála svůj koncert italská kapela Vanilla Sky. Vanilla Sky se tak téměř po třech letech vrátili zpět do ČR. V Rock Café odehráli skvělý set i přesto, že jim v sestavě chyběl zpěvák a kytarista Braien, který z důvodu nemoci nemohl vystoupit. Jako host vystoupila kapela ze Vsetína, Criminal Colection.

Jak to tak u koncertů bývá, původní line-up nebyl dodržen. První takty rozzvučely klub o hodinu později, ovšem neviděla bych to jako mínus, po deváté hodině večerní je zcela vhodný čas k začátku koncertu. Vsetínští „šafáři“ Criminal Colection zastoupili roli předkapely perfektně, slavili úspěch se svými anglickými písněmi jako Hold on, Yesterday nebo You are everything. Velké ovace sklidili i za rockově laděnou cover verzi na píseň Alejandro od zpěvačky Lady Gaga. Dav tak naladili a připravili na vlnu v podobě Vanilla Sky.

httpv://www.youtube.com/watch?v=w0AnQfWow6U

Vanilla Sky nastoupili na pódium po desáté hodin. Již zmiňovaná absence Braiena mohla z počátku působit špatným dojmem, během koncertu to však pocítil snad už jen druhý zpěvák kapely Vinx, musel totiž obstarávat zpěv i za svého kolegu, tudíž měl více „práce“ než obvykle. Klubem se linuly písně z nové desky Fragile, ale nezapomněli ani na ty starší. Klub opět rozskákala písnička od americké zpěvačky Lady Gaga, tentokráte cover verze písně Just Dance, na kterou mají Vanilla Sky i vtipný videoklip. Lepší videoklip, ale i nejznámější cover zahráli v přídavku na konci koncertu, a to hit Umbrella od barbadoské zpěvačky Rihanny. Při této písni na pódium přizvali i fanoušky, kteří si tak vyskákali koncert naplno. Celkový dojem z koncertu už tak může kazit jen fakt, že byl příliš krátký:). Vanilla Sky věnovali svým fanouškům v ČR něco málo přes hodinu.