V rámci festivalu Letní Letná představí příští úterý hudební label Tranzistor neobvyklou revue v duchu kádrových přehrávek!

Hudební label Tranzistor pokračuje v pravidelných revue, kde v neotřelém formátu představí hudební skupiny své aktuální novinky. K příležitosti padesátého výročí vpádu ruských vojsk a následné normalizace proto uspořádal speciální show v duchu kádrových přehrávek, které provázely umělce celé dekády až do sametové revoluce. Režie se jako obvykle ujmou herci z divadla VOSTO5 Ondřej Cihlář a Ondřej Bauer, kteří budou zároveň tvořit kádrovou komisi.

 

„Zájem o přezkoušení a zhodnocení odbornou porotou byl nečekaně velký, proto jsme se snažili dát prostor co nejvíce našim umělcům. Myslím, že to nebude jen o přehrání písniček, ale diváci se zúčastní jakéhosi rozboru skladeb. Sám jsem zvědav jak to dopadne, zdali vůbec někdo projde a budeme mít koho vydávat i v dalších obdobích“, vysvětluje k akci šéf labelu David Landštof.

 

Před kádrovou komisi předstoupí britský písničkář James Harries, indie popová skupina ILLE, rockový matadoři VEES,neofolkový emozpěv v rozšířené sestavě, režisér, dokumentarista a písničkář Johannes Benz, náš přední kameraman Jan Baset Střítežský se svým projektem baset + allstar band nebo skupina dalekko, která posledním albem Hudba budoucnosti sklízí úspěch nejen u odborné veřejnosti. V předpremiéře se představí znovuzrození No Heroes a zahrají i speciální hosté z východního bloku, litevské mantra-corové trio Alaverdi.

„Já jsem dokonce takové přehrávky ve Vietnamu absolvoval. Všichni měli stejné košile a kalhoty, kouřili jednu cigaretu za druhou a moc nemluvili. Musel jsem jim dopředu poslat co budu hrát  a dostal jsem čtyřstránkový dopis s pokyny co nesmím dělat na podiu, co nesmím nosit atd. Byl jsem v pozici, kdy šlo o dva koncerty a ne celou kariéru. Hrozná představa, že tohle museli a pořád ještě v jiných zemích musí umělci podstupovat“, líčí svou zkušenost písničkář James Harries, který právě připravuje nové album.

 

„ Přiznávám, že se trochu bojíme, aby nás nezakázali. Proto tentokrát raději zahrajeme něco od Kryštofů, to by mohlo projít“, omlouvá se dopředu Jan Bernard Vaněček z rock`n` rollového tria VEES.

 

Tranzistor přehrávky proběhnou v rámci divadelního festivalu Letní Letná v úterý 28. srpna od 21.00 v šapitó Letní poloha. Více info naleznete na webových stránkách labelu nebo na facebooku (https://www.facebook.com/events/396877057508570/).