V-Pořádku – Demo (2012)

Kapela V-Pořádku nedávno dokončila mixování a vypustila na svět jejich nové demo. Nazvali jej pouze Demo a k poslechu je na jejich bandzone. Při této příležitosti jsem položil pár otázek basákovi „Medvědovi“ ohledně natáčení.

 

Ahoj, popiš nám jak natáčení probíhalo? Jak dlouho a kde jste natáčeli?

Natáčení proběhlo v naší zkušebně v restauraci Višňovka. Natáčel nás kamarád David Schwarz. Natáčení proběhlo tkz. „na koleně“. Natáčení jsme zvládli za 3 odpoledne.

 

Jste s výsledkem spokojení?

Po předešlém nahrávání s Davidem se hodně zlepšil. Vymýšlíme další spolupráci.

 

Jak se vám v poslední době dařilo? A jaké máte plány?

V poslední době se nám dařilo dobře, máme několik nových písniček. Plánujeme omezit koncertování kvůli maturitě. Teď jsme ve stádiu sbírání materiálů. Až toho budeme mít dost, plánujeme vydat naše druhé CD.

 

Jaké budou nejbližší koncerty?

7.3 v Motoráji. Vstup je zadarmo. 13.4. máme páteční koncert v XT3, je to naše akce, přijďte! Víc koncertů jsme nedomlouvali, a tak další je 7.9.2012 a je to dvoudenni fesťák jmenem Houhou fest v letnim kině v Novým Knině.

 

V-Pořádku je velmi energetická „hospodská“ kapela, hrající arci-punk. Jako jejich hlavní lákadlo by se daly nazvat housle. Ty celé jejich tvorbě dávají nádech pohody a harmonie a zároveň je odlišuje od jiných kapel podobného stylu. Nutno poznamenat že VP zpívají česky a v jejich repertoáru najdeme i nějaký ten český cover.V-Pořádku patří ke kapelám, které na živé vystoupení uchvátí a rozhýbají většinu přítomných fanoušků. Jejich hudba je příjemná, pohodová, melodická a k pivu, to nejlepší.

Kluky na podzim opustil druhý kytarista Ondra. Hrají tak již jen s jednou kytarou. Kapela již v minulosti podstoupila výměnu bubeníka, přesněji bubenici Alici nahradil Chmelda.

 

Kapela tak hraje ve složeníChmelda – Bicí; Tygr – Housle; Mára – Kytara; Méďa – Basa; Michal – zpěv

 

Není na škodu, si o klucích říct něco z minulosti. Kapela vznikla v roce 2009. Minulý rok natočili demo s názvem A tak to hrajeme my!

 

Jejich aktuální demo obsahuje 7 písní v celkové délce  minut a  sekund.

Seznam skladeb: „Lékárna“; „To se občas stává“; „Nácek“; „Green team“; „Ztrácí se v dětství“; „V-Pořádku“; „Pamatuj“

Mezi písně, které stojí za pozornost patří: „Lékárna“; „Nácek“; „Green team“;

 

Celý počin začíná hláškou asi nejznámějšího muže českého věštění Vlastíka Plamínka ústy basáka „Medvěda“.

„Tak jsem ležel ve vodních lázních a rozjímal jsem“.

Hned poté začíná písní „Lékárna“ a tím vše začíná.S druhou písní  „To se občas stává“ vás hudba zpravidla vtáhne do sebe. Ponoříte se do příjemných melodií a tónů, snadno si začnete podupávat do rytmu. Hudba se nese po celou dobu ve stejném rytmu. Třetí píseň „Nácek“ má zábavný a chytlavý text. Věřím, že spoustu posluchačů má stejný názor a v textu se s „Michalem“ shodnou. Další píseň „Green Team“ je jediná akustická. Píseň je pohodová a na demu je to příjemné vyklidnění. Hned po ní následuje píseň „Ztrácí se v dětství“ je vyrážečka, při které si rádi zapogujete.

 

Když VP hrají „V-Pořádku“ kapela se už představuje publiku. Je to předposlední píseň. Po ní už následuje poslední svižná píseň „Pamatuj“. U této písně stojí za zmínku její text, který vás donutí se zamyslet. Jako celé demo, které má dobré texty.

VP hudebně dozráli a to je na písničkách poznat. Mají svojí hudební kvalitu.

Jako poslední je vzkaz fanouškům od basáka „Medvěda“: „Radši chlastejte! a všechno bude v pořádku.“

 

Celé demo si můžete poslechnou a stáhnout na jejich bandzone.  ZDE!

 

Zde se podívejte na starší amatérské video kapely „V-Pořádku„. Píseň ke které toto natočili nese stejné název jako kapela „V-Pořádku„.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0vnA_5lbsQY