V sobotu je v Hard Rock Cafe první semifinále Skutečné ligy!
12.11.2011
20.00

Sedmý ročník Skutečné ligy, soutěže kapel s vlastní tvorbou, dospěl do semifinále. Dva soutěžní večery, kde se utká dvanáct nejlepších hudebních skupin, se odehrají 12. a 19. listopadu v Hard Rock Cafe. Začátky semifinálových vystoupení jsou v 16 hodin.


Skupiny, které do semifinále postoupily, mají za sebou již tři vyřazovací kola. Měli bychom zde tedy vidět skutečně to nejlepší, co letos Skutečná liga přinesla. Vždyť na počátku stálo na startu soutěže dvě stě sedmnáct interpretů,“ uvedl Michal Stanislav, nevýkonný ředitel soutěže.

Cílem Skutečné ligy je pomoci začínajícím kapelám prosadit se na domácí scéně. O tom, že se tento záměr daří, svědčí současné úspěchy loňských finalistů Segment a Koblížc!. Koncepce soutěže je postavená na živém hraní pře publikem a porotou, která umožňuje porotcům hodnotit kromě technické dovednosti muzikantů také přesvědčivost jejich výkonu. Mezinárodní porota je složená ze zkušených muzikantů a letos je patronem soutěže hudebník a politik Ladislav Jakl. Předsedou mezinárodní poroty je Kanaďan Jon Luesink a mezi porotci zasedne mimo jiné i známý hudební publicista Petr Korál.

Finále Skutečné ligy, kam postoupí pět nejlepších semifinalistů, se koná 3. prosince rovněž v Hard Rock Cafe. Pro finalisty jsou připraveny opět hodnotné ceny. Vítěz dostane mimo jiné exkluzivní hudební notebook od společnosti ASUS – N55 s neuvěřitelným zvukem díky technologii Sonic Master, která byla vyvinuta ve spolupráci s mistry zvuku ze společnosti Bang & Olufsen. Bude také nahrávat album u České muziky, jako další ceny jsou zde nástroje a aparatura od společnosti Music City, která pod svá ochranná křídla vzala i vyřazovací a čtvrtfinálová kola soutěže. Finalisté dostanou i hodiny v nahrávacích studiích, účast na některém z prestižních hudebních festivalů, Red Bull na rok zdarma a získají možnost prezentace v časopisu Rock&Pop.

Všechny tedy srdečně zvu do Hard Rock Cafe jak na semifinálové koncerty, tak na i na finále, aby přišli kapely podpořit. V duchu našeho hesla – Fotbalisté mají svou Ligu mistrů, muzikanti Skutečnou ligu!“ dodal Michal Stanislav.