UDG: „…voraz si dáme až v lednu…“

foto: archiv kapely_Cirkus live 2011

 

Hudební magazín HelpMusic, který vychází každý měsíc, se stal partnerem serveru i-KLIK.cz. Abyste nepřišli o jeho elektronickou podobu, připravujeme pro Vás propojení stránek. Prozatím si můžete přečíst rozhovor s kapelou UDG!

červen 06/2012 – speciál Votvírák

 

Ahoj Jugi, zdravíme celou kapelu. Tak jak se vůbec máte? Co je u vás nového?

U nás se děje strašně moc věcí, jsme v jednom kole. Jedeme Final Tour, poslední turné ke staré desce, a zároveň již jsme ve studiu, kde makáme na desce nové. Ta vyjde v září. Velmi se těšíme.

 

Festivalová sezóna se nám blíží, opět se objevujete na spoustě festivalů. Co nějaká dovolená, bude letos?

Zatím nevíme. Nabídek na hraní se sešlo opět o něco více než v minulých letech a nechceme je odmítat. Možná bude volný jeden zářijový víkend, možná jeden v říjnu. Uvidíme. Na podzim vyrazíme na turné k nové desce a delší voraz si dáme až v lednu. Koncertování je trošku práce, ale především zábava, takže nedostatek dovolené nás nějak netíží.

 

Který festival byste doporučili fanouškům vy? Chtěli byste se na některý festival podívat „z druhé strany“?

JamRock, Rock for People, Colors of Ostrava, to jsou festivaly, které bych rád navštívil i jako divák. Určitě i další, ale tyto mi vytanou na mysli jako první.

V létě máme s klukama vždy pár akcí, na které se moc těšíme. Po každé z jiného důvodu. Na Votvíráku je největší kotel, na JamRocku nejpřátelštější atmosféra, k Přeštěnicím nás poutá tradice a vzpomínky na první nezapomenutelné noční koncerty. Všude je něco.

 

Hodně kapel v poslední době točí dokumenty o svém vzniku apod. Ani vy nejste výjimkou, UDG dokument: Dvatisícejedenáct jste fanouškům „nadělili pod stromeček“. Jaké jsou reakce na dokument?

Myslíme, že dokument potěšil spoustu lidí. My jsme zase rádi, že se nám povedlo trošku zdokumentovat život kapely mimo koncertní pódium. Budeme mít na co koukat, až budeme dědci. Do budoucna chceme v těchto aktivitách pokračovat a vymýšlet další projekty.

 

UDG dokument:

httpv://www.youtube.com/watch?v=mOacj8HqqPQ

youtube.com

 

Kytarista Tomáš alias Volt s vámi bude 2 roky. Tak jak vám to takhle dohromady klape?

Klape. Volt je nekonfliktní borec, který miluje vše, co se okolo kapely točí. Především on se stará o kapelní facebook. Ještě víc než facebook miluje kalby. Takže zapadl.☺

 

Někteří z vás jsou ženatí, někteří alespoň zadaní. Co vaše protějšky, jak zvládají vaši absenci a nápor fanynek?

Zvykly si. Zaslouží si velký respekt. Já být svoje holka, tak to nedám.☺

 

Co byste za svou dosavadní kariéru označili jako „průser kapely“ a co naopak jako „největší úspěch“?

Od obou bych jistě vymyslel víc než jeden. Největší průser byl asi náš první koncert na Rock fot People před devíti lety. Pavlik praskl strunu na base, náhradní neměl a my odehráli úplně rozpadlý set, který vyhnal ze stanu v Českém Brodě minimálně polovinu diváků. ☺ Krásný a úspěšný koncert, po kterém jsme se cítili jako velká kapela, se povedl při natáčení DVD v Cirkuse v roce 2010.

 

Už jste si prošli ponorkou?

Když jedeme čtvrtý koncert v řadě, tak si možná lezeme trochu na nervy. To je ale normální. V zásadě bych řekl, že ponorkou netrpíme, a to i přes to, že hrajeme okolo 120 koncertů ročně.

 

A teď k muzice. Poslední CD Autoportrét jste vydávali na podzim roku 2009, mohou fanoušci očekávat novou desku ještě v roce 2012?

Ano. Vyjde v září 2012. Ještě nemá ani název ani obal, ale na muzice se usilovně pracuje. Věříme, že nás nová deska posune ještě o kousek dál.

 

ukázka DVD Cirkus live:

httpv://www.youtube.com/watch?v=6Plz2vw0v7c

youtube.com

 

Posledním počinem od vás ovšem nebyl Autoportrét, ale DVD Cirkus Live. Pro ty, co ho ještě neviděli, proč by si měli DVD pořídit? Co na něm fanoušky čeká?

Je to velmi povedené dílo. Dvě hodiny koncertního záznamu na 9 kamer. Plus spousta bonusů a rarit. Ten, kdo je fanouškem naší kapely, tak by měl mít naše DVD doma.

 

K Votvíráku. Myslím, že hodně lidí vás má spojeno s „pozvánkovou párty pro fanoušky“ na molu, které se objevilo na festivalu v roce 2009. V roce 2010 naopak někteří z UDG skočili mezi fanoušky. Ty jsi doplul opravdu daleko, jaký to je pocit? Báli jste se?:-]

Je to skvělý pocit. Andrenalin a sranda zárověň. Co se té pozvánky týká, tak to byla velká aféra. Produkce Votvíráku na nás byla velmi naštvaná, ale noviny a weby psaly pouze o nás.☺

 

Můžou se návštěvníci letošního ročníku opět těšit na nějaké překvapení?

Snad jo. Snad nás něco napadne.☺ Dopředu ale nic nepromýšlíme, nejlepší jsou spontánní akce.

 

Máte nějaké nové písničky, které zní i při vašich vystoupeních a zazní i na festivalu Votvírák?

Určitě zařadíme jednu až dvě novinky i do festivalového setu. Nové písně hrajeme raději než staré a lidé určitě rádi uslyší takové malé ukázky z nové desky.

 

Nějaké plány do budoucna?

Hlavně chceme udělat super desku, připravit velké podzimní turné doplněné o dobrý zvuk a originální scénu. K desce natočíme dva až tři klipy, na kterých si chceme dát velmi záležet.

 

Vzkaz pro čtenáře hudebního magazínu HelpMusic?

Choďte na koncerty a zajímejte se o muziku, stojí to za to.