UDG právě dokončili svůj nový dokument!
11.11.2011
23.00

Kapelu UDG netřeba představovat. Po několika letech, kdy působí v hudebním světe, se dostali ke špičce hudební scény v ČR. Mají za sebou stovky koncertů, vyprodané kluby, natočili 3 desky, na světě je i jejich první DVD, které natáčeli v cirkusovém šapitó. Ale to není vše. 23.9.2011 se totiž dotočily poslední záběry na UDG dokument.

Natočení dokumentu o kapele UDG se ujal Lukáš Dostál, autor projektu a profesionální kameraman a fotograf Martin Křižka. Lukáš je absolventem Filmové školy ve Zlíně. Za sebou má již 20.minutový dokument o kapele Chinaski, který se natáčel pouhé dva dny. Tento dokument měl premiéru již 23.3.2011 na hudební stanici ÓČKO.

Podrobné věci ohledně UDG dokumentu se začaly řešit v únoru roku 2011.
30.3.2011. Tento den byl významný jak pro UDG dokument, tak pro kapelu UDG jako takovou. Toto datum totiž kapela pokřtila v pražském Lucerna Music baru svoje první oficiální DVD nazvané Cirkus LIVE! (report ZDE!). Na této akci také padla první klapka natáčení dokumentu a vzniklo promo video k dokumentu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RviZnrM9ccg

Jedny z dalších záběrů se pořídily 6.4.2011 v U-Klubu v Olomouci, kde měli UDG koncert. Natáčení proběhlo i den poté. Kamera s nimi byla přítomna i na ubytovně a v odpoledních hodinách dělali kluci z kapely rozhovor pro Rádio Haná. Z celé kapely se ale dostavil pouze Jugi. Proč tomu tak bylo se můžete dočíst v tomto článku ZDE!:)

V průběhu května padne otázka, jaký by měl být vlastně název tohoto dokumentu? Autor projektu po několika návrzích fanoušků vytvoří soutěž o nejlepší název. Nápadů je opravdu spousty: V manéži UDG, Předměstí našich duší, Hudba v naší režii, Tváří v tvář a spousty dalších. Jaký název se vybral je pro zatím tajemstvím.

25.5.2011 štáb navštívil kluky v nahrávacím studiu v Lanškrouně. Od tohoto dne chyběly jen dva týdny do festivalu JamRock. Na tomto festivale konaném v Žamberku se točila hlavní část dokumentu. Byly zde pořízeny poslední záběry z live vystoupeních a také se natáčely rozhovory s fanoušky UDG. Výběr zrovna festivalu JamRock byl, podle mého názoru, na jedničku! Atmosféra i několik tisíc lidí pod pódiem byly fantastické! Po natáčení v Žamberku si štáb dává pauzu a připravuje se na poslední část dokumentu, rozhovory.

Rozhovory se natáčely 23.9. v Paláci Akropolis v Praze. Kromě všech členů kapely se „výslechů“ štábu zúčastnili i „hudební kamarádi“ UDG, například Thom z kapely Imodium, Prochajda z DB, Ondra z O5&Radeček a další.. Tímto dnem natáčení skončilo. Teď jen stačí počkat na celkový výsledek. A kdy UDG dokument vyjde ? Předpokládané datum je 11.11.2011, ale kapela se ještě musí dohodnout, co vlastně s dokumentem podnikne. Jisté je ale to, že UDG souhlasili s přihlášením na Studentský filmový festival v Londýně ve speciální UK verzi. Otázkou je, zda bude vybrán organizátory..Tak přeji hodně štěstí, myslím si, že je na co se těšit!

Další informace o dokumentu naleznete na FB stránkách: www.facebook.com/udg.dokument