UDG pokračují v turné, tentokrát zahráli v hořovickém klubu Labe

Kapely UDG, Trocha klidu a Ovoce spojily síly a vyrazily na společné turné Emotikon, během kterého navštíví 16 klubů v České republice. Jedním z nich byl i klub Labe v Hořovicích, kde se kapely sešly 25. 3. 2017.

 

Po čtyřech letech se vrátila kapela UDG do hořovického klubu Labe. A to konkrétně 25. 3. 2017. Na pomoc si přizvala kapely Trocha klidu a Ovoce. Trocha klidu je folková kapela ze Šumperka předvedla na pódiu neuvěřitelnou show.  Na začátku jejich vystoupení byl sál z části zaplněn, větší část fanoušků postávala před klubem nebo seděla v hospůdce, která je součástí klubu. Po pár minutách se ale sál naplnil po kraj. Návštěvníci si nemohli nechat ujít energii, která z mladíků na pódiu jen čišela. Během chvilky vnesli do sálu neskutečnou atmosféru, která fanoušky neopouštěla po dobu celého koncertu.  Kapela v roce 2015 vyhrála soutěž o předkapelu Chinaski v rámci Rockfield tour 2015 a od té doby se pánové objevují po boku největších hvězd české popmusic a pokud jim energie vydrží, mají slušně našlápnuto k tomu stát se velkými hvězdami.  Po té co kapela dohrála, byl čas na to jít se provětrat nebo osvěžit.

 

Po chvilce se venkovní prostory vyprázdnili, hospůdka téměř zela prázdnotou a všichni nedočkavě očekávali, kdy do strun hrábne kapela, která v Hořovicích vystoupila naposledy před čtyřmi let. Z posledního alba Emotikon představili fanouškům písně jako Intergalaktická, Prach a dým nebo Atomy. No, vlastně ani nemuseli. Přes snahu návštěvníků zpívat společně s kapelou nebylo vlastně kapelu skoro slyšet.  Dočkali jsme se ale i starších písniček, které k UDG neodmyslitelně patří a to třeba Hvězdář nebo Kurtizána, kterou si návštěvníci vytleskali dřív, než stihla kapela zahrát první tóny.  Kromě skvělého koncertu nechyběli ani špičkové kostýmy. Vlastně, kostým bubeníka “baletky“ Tomáše.  Jediné c o vystoupení chybělo, byl kontakt s publikem, pěkně tělo na tělo, to se pánové rozhodli napravit a jednu ze svých písní odehráli přímo mezi fanoušky.

 

Kapela Ovoce naskočila do už tak rozjetého  sobotního koncertu a laťku držela až do konce večera pořádně vysoko.  Nejen že po vzoru UDG odehrál a odzpíval Láska píseň mezi fanoušky, kapela překvapila i sjednoceným outfitem.  Naposledy pánové z Ovoce hráli v Hořovicích na společné tour s Imodium a Donaha!  Kapela zahrála písničky převážně z posledního alba Automat na lásku. Nechyběla písnička Nikdy nezapomenem, která je pojí se slovenskými Zoči Voči.

 

Kapely si jsou dobře vědomy toho, že základem jsou fanoušci, které si musí hýčkat. A tak se nejen s nimi ale i se svými přáteli potkali po koncertě u baru, což byla milá tečka za už tak vydařeným večerem.