UDG natočili třetí videoklip z desky Autoportrét!

Další videoklip kapely UDG měl svou premiéru tento týden. Videoklip se natáčel na singl Duše slečny Mai, z aktuálního alba „Autoportrét“. Kapelu zde můžete vidět tak, jak jste ji jistě ještě neviděli. Více o videoklipu v rozhovoru, který nám poskytl nejnovější člen kapely Tomáš „Volt“ Vohradský.

httpv://www.youtube.com/watch?v=L-ECadOqQUY

Další klip z desky Autoportrét je na světě, jak jste s ním spokojení?

Spokojeni jsme, to je jasná věc. Nejtěžší je vždy najít kompromis. Šest lidí, šest různých názorů. Důležitý je, že nakonec jsme ho našli a jsme za to rádi :-).

Proč právě píseň Duše Slečny Mai?

Je to poslední singl z desky Autoportrét. Volba byla téměř jasná.

Kde a kdy jste natáčeli, jak dlouho klip vznikal?

Natáčení bylo vtipné. Byla poslední prázdninová neděle a do lesů u Příbrami jsme jeli přímo z posledního víkendového koncertu. Ten víkend jsme odehráli 5 koncertů, byla šílená zima a my vyndaný pobíhali bez bot jak blázni. Happyend dne byl okamžik, kdy nám při odjezdu v noci chcíplo auto a my málem zůstali v těch hadrech tam až do rána. Nakonec auto z ničeho nic chytlo, a tak jsme jen vystrašili prodavačku na pumpě :-).
Stříhání, upravovaní a dalších x věcí dělal poté režisér asi měsíc.

Videoklip je řekněme „zajímavý“, má nějaký hlubší podtext? Kdo napsal scénář ke klipu?

Scénář napsal, celý natočil a režíroval Martin Snášel s pomocí Jana Kolegara. Hlubší význam příběh má, ale asi nejlepší bude počkat si na vysvětlení přímo od režiséra, které brzy přidáme na naše stránky. Pro mě je zajímavý sledovat reakce lidí, komentáře na našem facebooku, ofiko webu apod. Kolikrát mě až překvapí, co si klipem lidi vysvětlují :-).

Plánujete natočit ještě nějaký videoklip z alba Autoportrét?

Myslím si, že bude ideální počkat na novou desku. Ale kdo ví…

Děkujeme za rozhovor!