Tři sestry slaví 30 LET!

Skupina Tři sestry vznikla před 30 lety. Výročí oslaví novým albem a open air festivalem v branickém A-parku ledárny v Praze, 21. – 23. května.

 

Parta kolem Lou Fanánka Hagena právě dokončuje studiovou novinku, kterou nazvala Fernet Underground a zařadila na ni z původně zkomponovaných 18 kousků těch 13 nejhodnotnějších. Kromě klasické sestavy zazní z nahrávky také smyčcový kvartet, na jehož aranžích pracoval Ota Baláž a v jedné písni se představí jeden z předních světových hornistů pan Radek Baborák.

 

„Stylový i textový rozptyl je široký. Dvěma písněmi se vracíme až ke svým undergroundovým začátkům,“ více detailních informací zatím kapelník Tří sester ing. Magor Doležal neodhalí. Doplňuje pouze titul prvního singlu: Plechový Ježíš. Ten bude zveřejněn v druhé polovině dubna. Album vyjde 21. května.

 

Letošní rok je nicméně přece jen výjimečný, nejen proto, že kapela oslavuje 30 let od svého založení. Speciální bude totiž i konec roku. Ne tím, že se bude konat tradiční předvánoční koncert 22. 12. 2015, ale hlavně místem, kam na něj své fanoušky zve: do pražské O2 areny.