Tomíno (Compromysh): Kapela vyráží do města!

Ahoj, zdravím všechny čtenáře serveru I-klik.cz. Byl sem osloven, abych Vám nastínil situaci, kdy kapela vyráží do města a co se děje před koncertem, při i po. Takže se připravte, začínáme.

 

Nachází se den D, čili 1.10 roku 2016. Kapela Compromysh dneska hraje společně s kapelou Mash v Písku v divadle Pod Čarou. Týden dopředu zpracováváme playlist, abychom vybrali ty nejlepší písničky pro diváky, a při tom se domlouváme na čase odjezdu, což mělo být 17:00, který se posouvá o čtvrt hodiny zpět, kvůli naložení bicí, čili 16:45 před barákem. Řídí Sobík, tudíž čas naprosto v pořádku. Odpoledne vypadá, že bude hezky, proto jdu ještě pár věcí zařídit, aby neděle byla odpočinková, jenže při pohledu na hodiny zjišťuji, že je 16:40 a já jsem od stanoveného místa zhruba tak 3 km. Bez auta samozřejmě. Plán se mění v 17:00 u Ladyse. Dostávám se tam jen tak tak, ale zároveň přijíždí Sobík, takže super. Nasedáme a vyjíždíme směr Bělčice, protože nám chybí kytarista Bodom. Při vjezdu do Bělčic nám pípá auto. Hurá musíme pro benzín. Šance dát si konečně kafe. Při komunikaci s paní „Pumpařkou“, které jsme evidentně překazili rande(nutno podotknout, že paní je v pokročilém věku) a hned se jí omlouváme, s tím, že paní odvětí: „To byl jen čaj o 6“. Dávám si fakt dobrý kafe. Doporučuju – benzínová pumpa Bělčice. Zanedlouho už i Bodom nasedá a jedem. V radiu hraje Rock radio, a my debatujeme na téma nové CD. Chce to trochu zpestření, tak otvírám Facebook. Při pohledu na první fotku s názvem „Legíny jsou sexy“ se mi tají dech. Nechávám kolovat a jedem dál.

 

Je zhruba půl 7 večerní a my dorážíme do Písku. Je to super, zvukovku máme od půl 8, hraní na půl 9. Nicméně při pohledu na rozbouraný Písek, si říkáme, jestli vůbec stihneme vystoupení kamarádů z Mash. Dojíždíme do Divadla okolo 7 hodiny. Zvučením si vše nastavíme a přijíždějí Masháci. Dlouho sme se neviděli, tak řešíme co je nového, seznamujeme všechny se Sobíkem a vlastně i s Bodomem, který už hrál s náma před 2 rokama stejně jako zpěvačka Eleanor, ale kluci si nějak zapamatovali jen něžné pohlaví. Začátek se posouvá místo od půl 9 na 9, což nám umožňuje ještě podiskutovat o CD a zvonem 9 hodina nastupujeme na podium. Odehrajeme svůj set, kde začínáme Vzpomínkami. Zahrajeme třeba Kamion, Automat na štěstí, Baladu a končíme Holkou od vedle. Po koncertě nezapomeneme podepsat zeď v šatně a jdeme si dát trošku moku.

 

Těšíme se na Masháky a jelikož je v předsálí televize, kde je koncert vysílán taky, tak si dáváme ke koncertu pizzu a brambůrky, aby při dalších písničkách někteří z nás šli přímo na sál. Koncert odehrán, ukončen. Nasedáme do dodávky a jedeme při poslechu českého mejdanu, alias Helenky Vondráčkové, Jiřího Korna a dalších hvězd z rádia Impuls směr Bělčíce a Příbram.

 

Závěrem bych rád pronesl větu – Show must go on. Tak zase příště zdar. Tomíno kapela Compromysh