Tohle je rock ‚n‘ roll, vy Buzny!

Fascinující a plný emocí, i tak by se dal popsat večer 21. listopadu v Lucerně. Naprosto beznadějně vyprodaným Velkým sálem Lucerny totiž propluli Rybičky. NE! Žádná přehlídka vodních živočichů, ale pořádný rock ‚n‘ roll v podání kapely Rybičky 48.

 

Blíží se vánoční čas, což už  je na Václavském náměstí nepřehlédnutelné. Ve čtvrtek 21. listopadu pod ozdobenými stromky nedočkavě postávali fanoušci, zástup nedočkavých na tento večer se totiž nedal přehlédnout. Velký sál Lucerny se před osmou večerní začal pomalu plnit a zhruba za hodinku poté vše vypuklo.

 

První na podium vlítlo pět energických chlápků ze skupiny Street69. Jak se později ukázalo, převážná většina fanoušků je neznala, ani já o nich doposud neslyšela. Přesto díky neskutečné energii ovládli celý sál. Už při první písničce ALL IN rozproudili víc jak polovinu fanoušků, dál pokračovali Keci v Kleci a písnička Zlaté zuby rozhodla, že předkapela rybičkovským fans sedla. Rybičkám rozhodně neudělali ostudu a fanoušky perfektně připravili.

Pak už přišel, za obrovského jekotu a pískání, zlatý hřeb večera. První byla slyšet kytara, poté pár úhozů bubeníka a pak? Padající opona a vybíhající členové skupiny Rybičky 48.

 

Energie v sálu se několikrát znásobila. A tak jak kapela sázela jednu písničku za druhou (Slibuju, že nebudu pít,  Zamilovaný, Nešťastná, My nejsme starý, …) a dávala enerigii směrem do publika, fanoušci  jim ji vraceli také řádně zpět.  Kapela byla velmi „dojatá“, jak večer probíhá a několikrát i oni sami tleskali směrem ke svým fans. Přicházely další a další bomby jako Emily, Vážené dámy, Bohém zapomenutý dítě a nebo „Tohle je rock ’n’ roll, vy Buzny!. V druhé polovině koncertu se frontman skupiny vrátil k písničce Zamilovaný, Nešťastná a měli překvapení v podobě novinky Zamilovaný/Nešťastná 2, nová píseň vznikla po 10 letech a jmenuje se tak i celé podzimní turné. Píseň zahráli společně se zpěvačkou Bárou Zemanovou.

Rybičky 48 měli v sálu Lucerny koncert už loni, ten letošní je pro fanoušky i kapelu plný nových zážitků. Na jeden z nich nezapomene ani Kuba Ryba, na konci setu skočil do publika a na rukou fanoušků se nesl do půlky sálu a zase zpět. Nemohl samozřejmě chybět i bloudící Capitan Morgan mezi všemi přítomnými. Opravdu se koncert vydařil, v mých očích, až nečekaně hodně pozitivně. Příští rok  kapela oslaví 18 let, a jako správní maturanti uspořádají „rockvou maturitu“ v pražské O2 aréně v listopadu 2020. Maturitnímu večírku předchází samozřejmě také ještě stužkovací párty, které proběhnou na jaře příštího roku.

 

Těšíme se už teď 🙂 …