Tip na víkend před prázdninami: Festival Porta Řevnice u Karlštejna!

Předprodej vstupenek na 46. ročník festivalu Porta a jeho České národní finále v Řevnicích je v plném proudu. Poslední víkend před letními prázdninami, tzn. 29. 6. – 1. 7. 2012, tradičně patří romantickému a nejstaršímu českému festivalu Porta, který se koná kousek od nejnavštěvovanějšího českého hradu Karlštejn v půvabném Lesním divadle obce Řevnice, kde vystoupí Tomáš Klus, Lenka Filipová, Hop Trop, Ivan Mládek, Jaroslav Wykrent, Pavel Žalman Lohonka, Blue Effect, Taxmeni a mnoho dalších hostů.

 

Festival přinese bohatý program plný folku, country a trampské hudby.Organizátorům festivalu Porta se letos podařilo pozvat také kytarovou královnu Lenku Filipovou, v Lesním divadle zazní nejen Lenčiny písničky, balady a upravené lidovky, ale jistě divákům představí i něco z posledního kytarového alba Concertino III.

 

Ivan Mládek vystoupí v řevnickém Lesním divadle poprvé, přesto patří už coby dobřichovský starousedlík k místnímu obyvatelstvu. Datum 30. 6. 2012 bude se vší parádou v duchu Banjo bandu.

Písničkář Tomáš Klus si loni podmanil publikum Porty a záznam několika videoukázek objevujících se na webu festivalu to dokazuje. Zároveň si tak mohou diváci připomenout, na co se mohou v pátek 29. 6. těšit. Tomáš je zároveň skvělý improvizátor a bavič, svou skvělou pohotovost ukázal například v písničce „VeSmíru“, kterou v Řevnicích 2011 věnoval Portě.

 

Zařazení skupiny Blue Effect v programu festivalu by mnozí asi nečekali, ale Porta již několik let úspěšně a s rozvahou porušuje ortodoxní hranice žánru folk, country a trampské hudby a přináší tak svým návštěvníkům velká hudební překvapení, předloni se jednalo o vystoupení Jaroslava Svěceného. Kdo však viděl akustickou verzi kapely Blue Effect, nediví se. Je to hudební lahůdka pro milovníky kvalitní muziky, což k Portě jednoznačně patří.

Dalším lákadlem sobotního programu budou jistě i písničky Jaroslava Wykrenta, který se úspěšně vrátil na koncertní pódia a bude opět jedním z interpretů vystupující na Portě poprvé v její historii.

 

Porta v Řevnicích se pyšní občasnými výlety za hranice tradičních žánrů. Tentokrát se jako zvláštní host představí Marta Kubišová, jež přijala pozvání tria VOKOBERE (Vondráček, Kocman, Berka). Návštěvníci festivalu uslyší Martu v neděli s neobvyklým doprovodem v podobě akustických kytar a sborů. Zazní písničky Ringo ding, Baladu o kornetovi a dívce nebo slavnou Hej Jude a další.

Naopak tradičně se se svým repertoárem ukáží Poutníci, Taxmeni, Mirek Paleček a kapely, které na Portě uspěly jak v soutěži, tak jako čestní hosté.

 

Hudební tečkou a bonbónkem Porty bude již tradičně Hodina H, kdy se potkají osobnosti Porty, aby si spolu zazpívali známé písničky v neznámem obsazení a další interpreti chutí se přidat. Porta láká jak na skvělou muziku, tak i na spoustu cen (CD festivalu, hodinky, fotoaparát nebo DVD), které budou v průběhu festivalu losovány.

Kromě kvalitní muziky od zvučných jmen českých písničkářů jako jsou Tomáš Klus, Lenka Filipová, Ivan Mládek, Hop Trop, Pavel Žalman Lohonka, Blueground, si příjemně strávený den můžete navíc zpestřit rodinným výletem na hrad Karlštejn, který je od romantického divadla v Řevnicích vzdálen pouhých 9 km. Na kole je to ještě blížeJ)

 

Doporučujeme včasné zakoupení vstupenek, vzhledem k vývoji prodeje a atraktivnosti hostů. Divadlo má omezenou kapacitu.

 

FESTIVAL PORTA ŘEVNICE – ČESKÉ NÁRODNÍ FINÁLE

Lesní divadlo Řevnice (cca 25 km od Prahy)

29. 6. 2012 – 1. 7. 2012

Ceny vstupenek: jednodenní 299, permanentka 599 Kč

Pejsci a děti do 150 cm vstup zdarma.

Předprodej: TICKETSTREAM, EVENTIM, TICKETPORTAL