The Tap Tap letos zahráli v Glastonbury ….. jako jediní.  Festival se totiž letos nekoná…!

Kapela The Tap Tap v tuto chvíli již všechny své síly směřuje k přípra-vám letošního mikulášského koncertu v pražském Foru Karlín, který bude 5. prosince. Během září ale podnikli velice zajímavou cestu, ze které nyní zveřejňují svá videa. Zahráli si v Glastonbury.

 

Známé české kapele muzikantů s různými handicapy The Tap Tap se podařilo realizovat od-vážný a hodně šílený plán. Vzali své tři Fordy, haldu hudebních nástrojů a odcestovali do Velké Británie. Zde v místě legendárního hudebního festivalu v Glastonbury odehráli krátké vystoupení a natočili videa pro pořadatele místní největší hudební události. Moderátor The Tap Tap Ladislav Angelovič v jednom z nich doslova říká: “V roce 2018 jsme vystoupili jako jediná kapela v Glastonbury a hrozně nás to bavilo. V roce 2019 tu rádi vystoupíme jako jedni z mnoha a buďte si jistí, že to bude bavit Vás”!

 

“Po neúspěšném pokusu přihlásit se na festival oficiální cestou jsme se rozhodli oslovit pořa-datele trochu jinak. Způsobem, který nás vlastně dost charakterizuje. Když se totiž pro něco rozhodneme, nic nás nezastaví. Jediné, co některým našim muzikantům běží trochu rychleji je čas. Proto, a protože si opravdu myslíme, že svojí muzikou dokážeme zaujmout, si dovolu-jeme být takhle osobní”, říká Šimon Ornest, kapelník a manažer The Tap Tap.

 

“Bylo to opravdu dobrodružství, v Británii jsou všechny pozemky soukromé… A tak když jsme se na místním školním hřišti začali vykládat z aut okamžitě přijela ochranka a stálo velké vy-světlování, aby je nenásledovala policie… Nakonec jsme zahráli na farmě Glastonbury Spring Water, za což moc děkujeme řediteli prodeje panu Davidu Lemovi”, dodává frontman kapely Jiří Holzmann.

Muzikanti mají radost z videí, která vznikla sestřihem cesty, závěrečného vystoupení a pozdravu pořadatelům festivalu Glastonbury.

A těší se, že jejich vzkaz zabere…

 

 

Vstupenky na Mikulášskou s The Tap Tap jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.net

The Tap Tap

Za 20 let své existence se kapela The Tap Tap proměnila ze zájmového kroužku studentů s různými handicapy z Jedličkova ústavu v úspěšné profesionální hudební těleso, které toho doká-zalo tolik, že se o tom většině „normálních“ kapel jen zdá. Stovky odehraných koncertů, spolu-práce s více než 60ti významnými osobnostmi, řada vydaných CD, desetitisíce fanoušků.

 

The Tap Tap ale není jen hudební skupina. Jedná se o světově unikátní fenomén práce s lidmi s handicapem. Tap Tapové bojují za práva lidí s postižením a zároveň je svým pozitivním příkla-dem motivují k lepším výkonům a plnohodnotnému zapojení do společnosti. Jejich cíl je jedno-duchý – změnit svět. Heslo kapelníka Šimona Ornesta (které si vypůjčil od Rudolfa Jedličky) je vypovídající: Z pasivních příjemců dávek vytvořit aktivní daňové poplatník