The Rest: „Jdeme vstříc českému publiku.“

Rozhovor se  Zdendou a Lukášem z brněnské kapely The Rest  tak nějak o všem od historie až po budoucnost  :- )

Jaká je historie The Rest?

Zdeňula: Historie sahá až do roku 2003, do doby kdy jsem s kamarády velmi pomalým a laxním způsobem vytvořil něco jako kapelu. Pokud se chceme bavit o oficiální historii kapely, to se posunem do roku 2006, kdy jsem se sešel s Davidem a Liborkem. Od té doby kapelu táhneme v tomto triu. Máme za sebou jedno CD, jedno EP a letos chystáme další EP, tentokrát s novým čtvrtým členem, a to druhým kytaristou Lukasem. Mimo to se letos počet odehraných koncertů přehoupne přes první stovku.

Napadlo vás někdy zpívat anglicky?

Zdeňula: Nikdy, a to ze dvou prostých důvodů. Já, jako zpěvák angličtině příliš neholduju a co se zájmu kapely týče, nechceme jít směrem, kterým se poslední dobou vydávají české kapely. Mě osobně 95% českých kapel, které zpívají anglicky nezajímají a nelíbí se mi. Když budu chtít, poslechnu si anglickou/americkou kapelu. Tyto kapely mají možná představu, že se díky tomu posunou do zahraničí, ale takové představy a ambice naše kapela nemá. Naopak jdeme vstříc českému publiku. Baví nás koncerty, když si s námi lidi můžou zazpívat české texty, kterým oni sami rozumí, a to je u anglického zpěvu komplikovanější.

Plánujete nějaký videoklip?

Toto léto se chystáme nahrát další EP 2011, neboť od jara intenzivně zkoušíme nové písně. Takže, k této příležitosti určitě chystáme videoklip na některou z nich. Všechno je ve fázi plánování, nikoliv realizace, takže uvidíme, jak to celé dopadne a hlavně kdy se to stihne natočit.

Je nějaká vaše písnička, co pro vás má osobní význam?

Zdeňula: Pokud budu mluvit za sebe, tak všechny písničky mají pro mě osobní význam, rozdíl je pouze v tom, které hraji na koncertech raději. Ne všechny písně se vejdou do koncertní top 15-tky.

Lukášek: píseň „hledáš“ má pro mě silný význam, protože si vždycky vzpomenu na hádky s holkama se kterejma jsme chodil a dost mě to pokaždé rozesměje :- ))

httpv://www.youtube.com/watch?v=3SKkmeM_uvg&feature=related

Máte duet se zpěvačkou Zuzou, jak ten nápad vznikl?

Zdeňula: Loni touto dobou jsme zkoušeli tři písně, které na podzim 2010 vyšli na EP. Až potom, co byla nacvičená hudba do této písně, začal jsem skládat text. Ten se už od začátku začal vyvíjet směrem pro „zamilovaný“ duet. Teď se položila otázka, KDO? Dlouho jsme nerozmýšleli a obrátili se na talentovanou, půvabnou zpěvačku Zuzku, z naší spřátelené kapely Crashroad a ta nabídku přijala. Na konec píseň dostala název „Svírám náš svět“.

Je někdo slavný, s kým byste si chtěli zazpívat další duet?

Je fakt, že momentálně, mimo jiné rozmýšlíme nad hosty na EP 2011. Ještě není přesně určené, jestli se bude jednat o hostování zpěvácké, či hudební, nicméně na tomto CD bude určitě nějaká osoba, která se bude podílet na výsledné tváři některých písní. Některé typy na hosty už máme, ale zatím nic neprozradíme.

Čemu byste se nikdy nepropůjčili?

K reklamě na psí žrádlo a Lukas by se nikdy nepropůjčil jakékoliv politické straně :- )

Jak vidíte budoucnost The Rest?

Co tak sledujeme, tak za poslední rok má úroveň našich koncertů vzestupnou tendenci. Chceme v tom pokračovat dál. Jak jsme zmiňovali, na podzim vyjde EP 2011 a sním příjdou i nové songy, které doufáme, že se lidem budou líbit a na koncerty bude chodit víc lidí, než doposud. To je náš cíl, otázka je, jak se k tomu lidi postaví : -))

Děkuji klukům za rozhovor a přeji hodně úspěchů.

Více info o tom, co se právě u kapely The Rest děje na:

http://www.therest.cz
http://bandzone.cz/therest