THE RASMUS se vrací do Prahy!!!
29.11.2012
20.00

THE RASMUS (fin)

Special guest: The Dirty Youth (uk)

29.11.2012, Praha – MeetFactory

 

Největší finská rocková skupina současnosti THE RASMUS se představí v rámci svého evropského turné 29. listopadu v pražském klubu MeetFactory. Propagovat zde bude své nové album „The Rasmus“, které se hned po svém uvedení na trh usadilo na čelních příčkách prodejních žebříčků a očekává se, že bude v prodejních číslech atakovat dosud přelomové album „Hide From The Sun“, kterého se celosvětově prodalo přes 1,5 milionu kopií..

Čeští fanoušci se tak mohou na koncertech těšit nejen na čerstvý materiál z nové desky, ale také na osvědčené hity jako jsou např. No Fear, In The Shadows, First Day Of My Life nebo Liquid.

 

Kariéra finského kvarteta THE RASMUS připomíná splněný klukovský sen. V roce 1994 to byla jen parta středoškoláků snících o koncertování v rodném městě a po čtrnácti letech zde máme nejznámější finskou rockovou kapelu, za kterou stojí tisíce fanoušků po celém světě.

 

Kapela oficiálně vznikla v roce 1994, tehdy ještě pod názvem RASMUS, a koncem roku 1995 vydala své první album „Peep“, které se záhy po svém vydání stalo zlatým. Stejného ocenění se dostalo i další desce „Playboys“ a věhlas kapely rostl geometrickou řadou. Následovalo čilé koncertování po celé Evropě, které dopomohlo k rostoucímu zájmu o kapelu také v dalších evropských státech. Již celosvětového ohlasu se později dostalo deskám „Into“ a „Dead Letters“, které trhly dosavadní prodejní rekordy a také přinesly kapele mnoho nominací a ocenění, například v soutěžích MTV Awards, MTV Latin, Emma Gaala, Nordic Music Awards a dalších. Singl „In The Shadows“ z desky „Dead Letters“ vedl hitparády v celé Evropě a stal se nejčastěji rotovaným klipem MTV Europe.

 

oficiální video THE RASMUS-Stranger:

Ačkoliv jsou THE RASMUS vítaným hostem televizních pořadů typu MTV, stále jde především o kapelu, která se nejlépe cítí na pódiu a jejíž nejsilnější stránkou je právě živý přednes. Během své kariéry absolvovali bezpočet živých show a turné, na kterých se představili s kapelami jako jsou RED HOT CHILI PEPPERS, GARBAGE, DOG EAT DOG a dalšími. V roce 2005 také poprvé koncertovali v České republice, konkrétně v Praze, kde tehdy představili své předposlední album „Hide From The Sun“. Jejich poslední české vystoupení proběhlo před třemi lety ve vyprodané sportovní hale v Praze na Folimance.

 

Jako support se představí mladá britská punkrocková kapela THE DIRTY YOUTH, které letos vyšlo debutové album „Red Light Fix“.

 

Vstupenky na koncerty THE RASMUS jsou k dispozici ve všech běžných předprodejích. Více informací na webových stránkách www.veil.cz.

 

Související linky:

www.therasmus.com

www.meetfactory.cz

www.veil.cz