THE KABEEDIES (indie uk), Bogotá Orkestar (acoustic USA), The Dogsbodies(indie CZ), Euphonix (indie CZ)  – 19.10 – klub Chapeau Rouge
19.10.2012
8.00

zdroj: archiv_The Kabeedies

 

Je klišé psát o „další indie rockové senzaci“, co z Anglie dorazila po letech konečně do Čech. Tento večer bude DALEKO VÍCE o energické, opravdové, nezávislé hudbě a čisté radosti z ní. Poprvé se Čechám představí angličtí The Kabeedies, které doprovodí fenomenální Američan Bogotá Orkestar, pražští The Dogsbodies a Euphonix – zbrusu nová indie rocková kapela. O afterparty se postará známá DJská dvojka pražského podsvětí – ABAB a Tenten. Co víc chtít ?!

 

Pátek 19.10 od 20:00 v klubu Chapeau Rouge (www.chapeaurouge.cz)
THE KABEEDIES
http://www.myspace.com/thekabeedies
little brains : http://www.youtube.com/watch?v=MkJuoV7lYdg
eyes : http://www.youtube.com/watch?v=K1d6DdmFAn0
jitterbug re-edit : http://www.youtube.com/watch?v=mn2T0WGezgk
come out of the blue : http://www.youtube.com/watch?v=AflV-QPcSzI

Čtveřice z Norwitche hraje energický indie – rock’n’roll toho nejlepšího anglického střihu, který nezapře post punkový vlivy. V roce 2008 rozsekali publikum na festivalu v Glastonbury a od té doby mají štěstí a pravidelně řádí na předních evropských festivalech. Poctivě do krve jezdí jedno evropské tour za druhým a rozhodně nejsou jednou z kapel, co projede vaše město 3x za rok a vy si jich ani nevšimnete. Kromě několika velice povedených klipů mají na svědomí i skvělou desku „SOAP“. Tohle bude zážitek.

 

THE DOGSBODIES
http://bandzone.cz/thedogsbodies
Za The Dogsbodies nejvíce mluví nadprůměrně vyvedené nové EP “ Call It What You Will“ z letošního roku. Vůbec se nebojí popu, ale zároveň se svým zvukem moc rádi experimentují. Naživo od nich čekejte divoké představení vedené až na úkor životnosti jejich nástrojů. Neštítí se škatulky indie ve smyslu udržování vlastní hudební nezávislosti. Na jejich koncertech můžete očekávat hutné syntezátorové a taneční plochy zkombinované s ostrým kytarovým zvukem.

 

BOGOTÁ ORKESTAR
http://bogotaorkestar.bandcamp.com/
Indie folkový projekt, z dálky vonící devadesátými lety. Neskutečné emoce, ukulele a originální pojetí akustického zvuku.

 

EUPHONIX
Celý večer zahájí zbrusu nová indie rocková kapela Euphonix, složená z pohrobků kapel Make No sense, Igloo Xhicks a Pankix. Rytmický indie rock s jasnou inspirací u The Killers, The Temple Cooper Clause či Foo Fighters snad přinese svěží vítr do nejen pražské indie scény.

O afterparty se postarají ABAB a Tenten se společným projektem DADA.

 

Vstupné 120 Kč studenti / 150 Kč ostatní.