Talent funkové scény Nick West, spoluhráčka Prince, míří do Plzně
20.10.2016
17.41

Jak zní funk 21. století se budou moci domácí posluchači přesvědčit na koncertě jedné z nejtalentovanějších baskytaristek světa Nik West, která zahraje v České republice vůbec poprvé. V rámci letošního evropského turné, které čítá čtyřicet zastávek, přivítá její šestičlennou sestavu Měšťanská beseda v Plzni již 1. listopadu 2016. Pro hudební kritiky je Nik West zosobněním novodobého funku a její vystoupení bude jedním z nejzásadnějších letošních koncertních zážitků ve svém žánru. Jako předkapela byl oficiálně potvrzen český hudební projekt Electric Lady.

Teprve 27letá americká zpěvačka, skladatelka a producentka Nik West už svými hudebními výkony dokázala upoutat posluchače napříč žánry a světadíly, odbornou veřejnost i slavná jména světové hudební scény. Byl to Dave Stewart z proslulých Eurythmics, který ji jako jeden z prvních přizval ke společným projektům, obdivuje ji  i Steven Tyler z Aerosmith, Lenny Kravitz nebo John Mayer. Zásadní roli v její kariéře měl mentor a zároveň blízký přítel Prince. ,,Naučila jsem se od něj, že mám dělat jenom to, v čem jsem nejlepší. Říkával: Když tě někdo přehraje v tom, co chceš dělat, měla bys zkusit radši něco jiného.‘Jinými slovy říkal, že Nik West má být prostě nejlepší v tom, co dělá, ať už je to cokoli,“ jak uvedla Nik.

Do rytmu rocku a funky návštěvníky ještě před vystoupením Nik West naladí hudební projekt Electric Lady, který byl oficiálně potvrzen jako předkapela. Její frontmanka Tereza Hrubanová, která vystupuje pod uměleckým jménem Tereza Rays, má s americkou umělkyní mnoho společného.

Vstupenky na koncert 1. listopadu 2016 od 19:30 hod. v Měšťanské besedě v ceně 540 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a v dalších obvyklých předprodejích.