SUPPORT LESBIENS JSOU OPĚT KOMPLETNÍ, PLNÍ ELÁNU  A MÍŘÍ NA KONCERTNÍ PÓDIA!

foto: promo_Support Lesbiens

 

Kytarista Hynek Toman dostál svým slovům a do pár měsíců od odchodu Kryštofa Michala a zbývajících spoluhráčů dal Support Lesbiens zbrusu novou tvář.

 

„Řada lidí očekávala, že se pro záchranu kapely pokusím sestavit nějaký allstar team. Ale proč? Nejde přeci o hvězdná jména, ale o lidi jako takové a o chemii mezi nimi. Proto jsem se rozhlížel po muzikantech mezi kamarády,“ vysvětluje Hynek Toman, se kterým novou sestavu Support Lesbiens tvoří zpěvák Czenda Urbánek, klávesista Jan Andr, bubeník Radek Tomášek a baskytarista Filip Fendrych.

Mám z tohoto obsazení upřímnou radost. Jsou to všechno výborní muzikanti, kluci s nakažlivým elánem, který dává repertoáru Support Lesbiens úplně jinou energii a „drajv“. Přesně to, co jsem hledal.“ pochvaluje si Toman. A Czenda k tomu dodává: „S klukama z Post-it jsme po delším váhání dospěli k zásadnímu rozhodnutí – dát si na dobu neurčitou pauzu. Vnitřně už jsem byl smířený s tím, že dám muzice definitivní sbohem. Někdo tam nahoře si to ale asi nepřál a ozval se mi Hynek s nabídkou zpívat v Supportech. Když mi řekl svou představu o budoucnosti kapely, nešlo říci ne.

 

Naopak k žádným změnám nedojde u skupiny Clou, která novou sestavu Support Lesbiens posílila svým bubeníkem Radkem Tomáškem a baskytaristou Filipem Fendrychem. Oba budou nadále působit v obou kapelách současně.

Hynek mi volal, že hledá někoho, kdo hraje hodně nahlas na bubny a je s ním sranda…tak jsem mu řekl, že volá správně.“ říká s úsměvem Radek Tomášek.

 

Naživo se Support Lesbiens v nové sestavě prvně představí 25.května ve Velkém Meziříčí na charitativní akci Muzikanti dětem. „Budeme hrát samozřejmě stávající hity Support Lesbiens, které ale už v dubnu doplníme o nový singl. Celé album pak plánujeme vydat po skončení festivalové sezóny na konci října a k němu uspořádáme tři koncertní křty v Brně, Ostravě a Praze. Pražský křest už je v tuto chvíli potvrzen na 4.12. do Paláce Akropolis. Menší turné bychom si rádi dali na jaře příštího roku.“ prozrazuje dále Hynek Toman.

 

Více informací na www.supportlesbiens.cz