Sum 41 – Screaming Bloody Murder (2011)
Zapomeňte na starý Sum 41, příchází Screeming Bloody Murder…

Seznam skladeb:  Reason To Believe, Screaming Bloody Murder, Skumf*k, Time For You To Go, Jessica Kill, What Am I To Say, Holy Image Of Lies, Sick of Everyone, Happiness Machine, Crash,  Blood In My Eyes, Baby You Don’t Wanna Know, Back Where I Belong, Exit Song

Kanadská kapela Sum 41 po 4 letech přichází s očekávaným albem Screaming Bloody Murder. Album navazuje na nejúspěšnější kousek Sum 41 , Chuck, a dosáhlo minimálně statusu úspěšné album. CD přišlo na hudební trh 29.3.2011.

Na křivce vypitých flašek Jacka Danielse je Screaming Bloody Murder oproti předešlému Underclass Hero příjemným zlepšením. V celém album si můžete vychutnávat skvělé pěvecké výkony Derycka Whibleyho, který svým výkonem posunul album o několik příček výš,  dále časté záseky a zpomalení jednotlivých písniček. Díky příchodu „Toma“ z Gob, najdeme na albu také melodické tvrdé pasáže, které si určitě najdou své příznivce.

Příchod Toma …
Thomas William Arnold Thacker je kytarista a zpěvák kanadské punkové kapely Gob. Vše začíná v roce 2007, kdy Sum dokončovali své album Underclass Hero a potřebovali na koncertní pódia zaplnit mezeru po kytaristovi Daveovi Bakshovi. Sum 41  se s Gob již dříve dobře znali a tak Tom Deryckovy kývnul. 26.6.2009 Deryck sdělil, že Tom je oficiální člen Sum 41.

Při poslechu prvního songu „Reason to Belive“ budete mít pocit, že se Sum vrátili do starých dob. Nenechte se zmýlit. Deryck Whibley napsal geniální dílo, při kterém musíte zapomenout, že jste kdy Sum 41 slyšeli. V tu chvíli budete „Screaming Bloody Murder“ milovat. Pokud se vám líbí spíš tvrdší tvorba Sum, oblíbíte si předem zveřejněný singl Screamin Bloody Murder. Zamilujete si i cestu smrti „A Dark Road Out of Hell“ ohbsaující písničky „Holy Image Of Lies“, „Sick of Everyone“ a „Happiness Machine“.  Každý fanoušek kapely si na albu najde to svý.

Občas sice budete mít pocit, že neposloucháte Sum 41 ale Green Day nebo My Chemical Romance, i přesto Screaming Bloody Murder určitě patří mezi úspěšnější kousky roku 2011. Album zajisté stojí nejen za pozornost, ale i za poslech. Pro pravý požitek je nejlepší si přeložit všechny texty, otevřít láhev Jacka a ponořit se do melodií, které Screaming Bloody Murder přináší.