SUM 41 opět vyprodali lucernu!!!

Kanadská čtveřice SUM 41 byla pro mě toto léto jistotou… Festivaly mají prostě smůlu, a proto když „krachl“ Prague City Festival, útěchy se mi dostalo hned poté, a to právě zveřejněním SUM 41. Ale hezky od začátku…

 

Když v červnu agentura Conspiracy ohlásila návrat SUM 41 do Prahy, bylo všem jasné, o lístky se strhne bitva. Menším zklamáním byl Lucerna Music Bar, kde se měl koncert opět konat. I když má klub dostatečnou atmosféru a koná se zde spousta skvělých akcí, pro mě zůstává klubem s „nedokonalým“ zvukem.

 

Ti co se do Lucerny vydali „na čas“, museli být překvapeni! Fronta která se táhla Vodičkovou ulicí nebrala konce, ti největší fanoušci v prvních řadách museli u vchodu čekat opravdu dlouho. Security začali pouštět a sál se zaplnil velmi rychle, pak přišli na řadu Templeton Pek. Britská trojka se snažila fanoušky zaujmout, nicméně nedokázali to natolik, aby si přítomní vyžádali přídavek. Jejich výkon nebyl špatný, ovšem ti co pamatují koncert From Our Hands před dvěmalety, jistě uznají, že se jim Templeton Pek nevyrovnali. Členy kapely jsem poté několikrát potkala v davu, nakonec i u východu z Lucerny, kde rozdávali nálepky. Velmi milé, nicméně věřím, že by lidi ocenili větší show, která se jim „nalepí“ do paměti na delší dobu.

 

Koncert SUM 41 začal několik minut po půl desáté… Lucernou se rozezněli AC/DC., a ti co už SUM 41 nějakou tu dobu znají, věděli, že čekání je u konce. Tak jako na RfP, kde loňský rok vystupovali, začali hitovkou Reason To Believe. To ovšem nebyla jediná pecka z aktuální desky Screaming Bloody Murder, kterou českým fanouškům představili. Hned při první písničce se v „kotli“ začali lidi „vařit“, létali ze strany na stranu, jak kdyby byli pobízeni vařečkou, navíc s každou další písní bylo čím dál větší horko… SUM 41  oproti předkapele předvedli skvělou show, pokud se opět vrátíme ke koncertu před dvěma lety, SUMS byli tentokrát ve větší formě. Zahráli přes 20 písní a fanouškům dopřáli i přídavek.

 

SUM 41 budou vždycky jistotou! Doufejme, že se přijedou do České republiky podívat zase, a to brzy☺!

 

foto: Jitka Šnajdrová, Martina Stejskalová