Staré Pušky – Stálo to za to (2014)

 

Kapela Staré Pušky není na naší hudební scéně žádným nováčkem, a proto se dopředu dalo tušit, co se dá nebo nedá čekat. V roce 2010 vydala svou první desku s názvem Sladkých jedenáct a nyní opět útočí na českou hudební scénu. A to s novou deskou Stálo to za to.

 

Při poslechu písničky Od tebe je jasné, že kapela si zachovala tvář a nadále dominuje charakteristickým zpěvem a povedeně pomíchanými hudebními styly do jednoho multi žánru. Další kousek na CD Stálo to za to, jsou Slavíci z plastelíny. U této písničky bych ocenil hlavně text a jeho nápaditost. Další záležitost na nosiči, která mě zaujala je stejnojmenná Stálo to za to, která začíná dost country stylem a v duchu tohoto stylu se nese i dál.  Na CD není slabší písnička, která by zaostávala za ostatními. Každopádně najdou se dvě skladby, které dovedou zaujmout o něco víc než zbytek alba. Jde o Slavíky z plastelíny a Tvé místo.

 

 

Album působí uceleně, a to i přesto, že je na něm použito spousty tradičně netradičních nástrojů. Texty jsou povětšinou vtipné a psané životem. Album Stálo to za to, působí velice sympaticky. Kapela si dala záležet i na tom, aby celý koncept působil trochu retro, a tak lze občas zaslechnout i praskání, které známe ze starých gramofonových desek. K poslechu tohoto alba se v dohledné době vrátím, a věřím, že takových jako já bude mnohem víc. Povedená deska.