SOUBOJ REBELŮ v Plzni!

Další zastávkou Souboje Rebelů bylo plzeňské DEPO. Akce se bohužel musel obejít bez nemocného Alberta Kronka a hitů kapely KERN. Začátek akce tedy odstartoval Miloš Dodo Doležal a to ve velkém stylu. Zazněli písně jak ze sólové dráhy jako třeba balada  Soudím s neuvěřitelným několikaminutovým sólem na kytaru ve kterém DODO dokazuje, že je absolutní špička v tom co dělá. Samozřejmě zazněly největší pecky VITACITU z kultovního alba Vzhůru přes oceán. Ve hře na basu exceluje  Miloš junior, který předvádí, že má talentu na rozdávání a na škopky hraje Pavel Slechoš. Na pódiu se objeví jako host Richard Tolkner, který oběma Doležalům sekunduje v několika písních. Vystoupení Miloše Doležala překypuje obrovskou energií a zaručeně se je na co dívat.

 

Střídání kapel má rychlý spád, takže pauza na cigaretu, rychle pro pivo a už se zase hraje. Na pódiu se představuje Aleš Brichta a odpaluje svojí hodinku peckou Metalománie. Během vystoupení zahraje všechny velké hity Arakainu jako Rebel, Ztráty a Nálezy, Adrian nebo Princess. Aleš Brichta výborně komunikuje s několikatisícovým davem, který při písni Apage Satanas slušně rozburácí plzeňské Depo. Za ohlušujícího řevu „co je co je co je co je co je“ je jasné, že následuje nesmrtelná metalová pecka Proč. Na závěr nesmí chybět Slečna závist, kterou s Alešem Brichtou zpívá do posledního místa vyprodané Depo 2015.

 

Po malé pauze přichází hlavní hvězda večera celého Souboje Rebelů, metalová legenda v čele s Radimem Pařízkem a Ládou Křížkem kapela CITRONCitron představují nové CD Rebelie Rebelů, které během večera i pokřtí a když jsme v Plzni tak samozřejmě plzeňským pivem. Během večera zazněli písně z nového CD, ve kterých Láda Křížek ukázal, že je v nejlepší formě a že je ne nadarmo považován za jeden z nejlepších rockových hlasů své doby. Během večera se na pódiu objevuje i česká metalová královna Tanja, která si s Citronem zazpívá hitovku Nad hlavou létá rocknroll nebo duet s Ládou Křížkem Kam jen jdou lásky mé. Jako host se na několik písní objevuje kytarista Roland Grapow (ex-Helloween, Masterplan) a dokazuje, že stará škola pořád umí. Celé vystoupení české metalové legendy zakončuje nestárnoucí metalová pecka Ocelové město. Celý koncert provází úžasná atmosféra, spousty světel, led obrazovky a hlavně kvalitní muzika. Citron předvedl, že se na pomyslné metalové špičce drží právem.

 

Celý večer prolínaly autogramiády všech zúčastněných kapel, kde fronty nebraly konce. Celá akce pod záštitou Pragokoncertu s názvem SOUBOJ REBELŮ je svátkem pro každého pravověrného metaláka a rozhodně se vyplatí, tuhle z velké části vyprodanou tour, navštívit…