Smola a hrušky a Rybičky 48 – Pod kontrolou zabíjí!

foto: archiv kapely_Smola a hrušky

Se svérázným pohledem na metanolovou kauzu přišly kapely Smola a hrušky ze Slovenska a česká pop-punková jednička Rybičky 48.

 

V písni Pod kontrolou je možné číst mezi řádky a obrazy z klipu jsou odrazem skutečného života.

„Často se nám zdá, že máme vše pod kontrolou, ale realita je úplně jiná. Klip je reflexí na momentální situaci. Každý si může kdykoliv vyrobit, koupit či vypít nápoj, který ho pošle na onen svět. Psychopatů, úchylů a hajzlů je v obou republikách víc než dost. Je úplně jedno, zda žijí ve smradlavé chatrči, nebo jezdí v luxusních autech, možná ani nevíte, že je znáte,“ říká frontman kapely Smola a hrušky Spoko Kramár.

„Píseň vznikla během jarního turné, kdy jsme se měli možnost přesvědčit, že nikdo nemá k alkoholu blíže než Smola hrušky, a i tak se věci občas mohou vymknout kontrole“ říká Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, narážejíc mimo jiné na zatčení členů kapely Smola a hrušky po vyplenění hotelového baru v Milevsku. „O tom, že vše je pod kontrolou jen do určité doby nás ostatně tvrdě přesvědčila i nedávná metanolová kauza,“ dodává kytarista Petr Lebeda.

Klip, který natočil mladý slovenský tvůrce Enrik Bistika, můžete shlédnout na httpv://www.youtube.com/watch?v=ZX4ZqpVmzBQ