Slovenští FUERA FONDO představí v březnu svoji novou desku!

foto: archiv kapely

 

Fanoušci tanečního SKA s příměsí balkánské, punkové a reggae muziky se mají na co těšit! Slovenska kapela FUERA FONDO vydává koncem března své druhé album. CD s názvem Žurový král vznikalo dva roky a na jeho tvorbě se podílelo hned několik hostů.

 

Na nahrávce uslyšíte například Sisu Féherovou, která s FUERA FONDO nazpívala píseň You´re wondering now. Dalšími hosty jsou Ska2Tonics či frontman z reggae formace Medail Banana. Po hudební stránce skladby obohatil klarinetista Peter Ferenčík, houslista Adam Kuchta, perkusionista Jakub Kačica či akordeonista Michal Urbal.

 

Za zmínku určitě stojí i booklet nahrávky, který vytvořil saxofonista kapely The Spankers Přemysl Zajíček.

 

Před několika dny kluci z kapely svým fanouškům zkrátili čekání na dlouhohrající fošnu zveřejněním videoklipu k písni Srdce dobre vie, že… Jedná se v pořadí o páté oficiální video FUERA FONDO. Klip je tradičně plný pozitivní energie a fanouškům bezpochyby vykouzlí úsměv na tváři. Útržky ze životních příběhů obyčejných lidí, které prolínají úsměvné scénky, přinutí diváka se alespoň na okamžik zamyslet na tím, co ho dělá skutečně šťastným. Každý záběr dýchá jiným osudem, každý z aktérů se ocitá někde jinde.

 

Ve videoklipu se objevuje několik zajímavých tváří, například herečka Anežka Dominová (filmy Eštebák, Muzika či seriál Dedičstvo).

FUERA FONDO vznikli v roce 2006. Debutová deska Kráčajúc svetom vyšla v roce 2010. Kapela velmi často koncertuje. I zmiňovanou novinku hodlá podpořit aktivním hraní. Turné tuto slovenskou energickou smečku zavede také do České republiky!

 

OFICIÁLNÍ WEBhttp://fuerafondo.com/