SLASH opět předvedl v Praze svoje kytarové kvality

Když před čtrnácti dny vystoupil v Praze Slash, aby podpořil svoje album Living the Dream, muselo být všem naprosto jasné, že nezamrzl v éře Guns N´Roses.

 

Spojení s Mylesem Kennedym a Conspirators se ukázalo jako skvělá volba, která dokáže udržet tah od začátku do konce. Přestože je Slash nezpěvák a tím pádem mu frontmenství kapely není souzeno, je to pořád kytarista No.1 a má co ukazovat. V případě pražského koncertu tedy ukazoval, ale díky absenci velkoplošných obrazovek vzdálení fanoušci spíš jen slyšeli nebo viděli zdáli se pohybující klobouk, přelétající stagí ze strany na stranu.

 

Slash sršel sebevědomím a dával jasně najevo, že je tu dneska sám za sebe. Od legendárních Guns N´Roses dal jen jeden song a popravdě – já byl spokojený. Bohužel dost lidí bylo jiného názoru – přišli na „toho, kdo hraje s Guns a dá nám jejich fláky“. Nestalo se.

Slash je typ muzikanta, který netěží z minulosti, ale naopak je plnohotnotný a tvůrčí v současnosti. Takže večer byl nabitý skvělým rock´n´rollem a výbornými Mylesovými vokály. Někteří to nebyli ochotni zkousnout a jen těžce trpěli dvouhodinový koncert se setlistem, kde znali menšinu, nebo spíš téměř nic.

 

Výběr předkapely byl víc než fajn, Bastard Sons Phila Campbela potěšili a vcelku rozehřáli jinak lehce vychladlou O2 arénu. Ale o důvodu už jsem mluvil.

 

Za mě koncert na jedničku a rozhodně ne promarněný večer. Víc takových muzikantů, co netěží jen z minulosti a pořád nám dokazujou, že za něco stojí!