Skupina Vltava chystá speciální koncert a reedici přelomové desky. Kultovní album Marx, Engels, Beatles naživo a s hosty.

Skupina Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou, hercem a básníkem Robertem Nebřenským naděluje svým příznivcům dlouho nedostupné, legendární album Marx, Engels, Beatles. Reedice se dočkalo 20 let od prvního vydání. Vltava připomene album na výjimečném koncertu 25. dubna v pražském Paláci Akropolis.

 

„V první části zahrajeme všechny písně ve stejném pořadí jako na desce. Některé z nich svými krásnými hlasy obohatí náš milý host – vokální sextet Skety. Ve druhé části koncertu pak už přijde na řadu náš „čarodějný“ program plný dobrodružství…“, říká Robert Nebřenský a dodává: „ Jsem šťastný, že k reedici konečně dochází. Je za tím značné úsilí a několik let pátrání, neboť deska byla považována za ztracenou.“

Album Marx, Engels, Beatles bylo nominováno na Českou Grammy 1998, obdrželo prestižní ocenění nezávislých novinářů „Žlutá ponorka“ a v anketě časopisu Rock&Pop bylo vyhlášeno druhým nejlepším albem desetiletí.

 

Kultovní seskupení Vltava je považováno za jednu z nejoriginálnějších českých hudebních skupin. K jejím devizám patří osobitý pěvecký projev Roberta Nebřenského, jeho básnické texty v češtině, vynikající výkony všech hudebníků a kompoziční nápaditost. Aktuálně hraje Vltava ve složení: Robert Nebřenský – kytara, foukací harmonika, František Svačina – klávesové nástroje, akordeon, Tomáš Uhlík – basová kytara, Ondřej Pomajsl – bicí nástroje, Ondřej Klímek – saxofony, flétna.

 

Vedle zmiňovaného legedárního alba se reedice dočkalo další nedostupné CD Když bozi zestárnou, které tvoří k albu Marx, Engels, Beatles volné pokračování.