Skupina První Hoře pokřtí nové album 28.5. v Rock Café!
28.5.2011
20.00

Praha – Po přelomové desce „Lamento“ z roku 2008 přichází pražská avantgardně-rocková skupina PRVNÍ HOŘE s novým albem s názvem „Club Silencio“! CD vyšlo pod labelem Kontra Production 14.4.2011 a jeho křest již proběhl v Brně a v Plzni. Prahu čeká tato událost 28.5. ve znovuotevřeném Rock Café! Nová deska bude na tomto koncertu v prodeji za zvýhodněnou cenu. V roli hostů se představí dvě crossoverové lahůdky: plzeňští Dive a jičínská Killerpanda. Na fanoušky čeká i mnoho překvapení a speciálně pro tento večer i zcela originální pódiová show!

První hoře se řadí už několik let mezi nejvýraznější skupiny české nezávislé rockové scény především díky netradičnímu hudebnímu cítění a originálnímu prolínání stylů. Nezaměnitelná jsou také energická a spontánní vystoupení kapely a v neposlední řadě i texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Poslední průlomové album „Lamento“ z roku 2008 si vysloužilo žánrovou cenu Anděl za rockovou desku roku.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hqtbUkuyjP4

Club Silencio“ předznamenávalo prosincové EP se třemi tracky „Diskokoule“, „V cizím hrobě“ a „Noční Bůh“, album je obohaceno o dalších šest skladeb spíše přímočařejšího a punkově špinavějšího ražení, ale nebudou chybět ani obvyklé elektronické vsuvky a dvě baladické kompozice. Realizace novinky probíhala téměř rok, natáčelo se ve studiích Entlaab a Biotech, o mix a mastering se postaral Ecson Waldes. Zpěvák Milan Urza k novému albu uvedl: „Club Silencio navazuje na předchozí desku Lamento, avšak zároveň představuje velký stylový posun. Tak trochu jsme se vrátili k naší rockovější a řekněme lyričtější minulosti, ale ne na úkor svižnosti a naléhavosti.“

Na podzim se připravuje na podporu nové desky celorepublikové turné, ještě předtím ale čeká První hoře letní festivalová sezóna. Z velkých festivalů skupina potvrdila účast na Colours of Ostrava, Benátské noci nebo Basinfirefestu.