Silverstein a We are the Ocean ovládli Palác Akropolis!

Pražskou Akropoli na Velký pátek ovládl post-hardcore. Do Prahy zavítali kanaďani Silverstein a jako předkapela s nimi přijeli We are the Ocean. Obě kapely odehrály koncert ve velkém stylu a z vystoupení byla cítit energie. Každý kdo přišel, mohl být spokojený.

 

Brány Akropole se otevřely krátce po 7. Okamžitě začaly přicházet nedočkavě vyhlížející partičky fanoušků. Jako první hráli We Are the Ocean. Začali v půl 8. V tu chvíli už čekalo před pódiem dobrých 100 lidí.

WATO začali pěkně zhurta a téměř okamžitě se před pódiem vytvořilo slušné pogo. Fanoušci i muzikanti bouřili a společně vytvořili skvělou atmosféru. I přesto, že WATO nebyli hlavní hřeb večera, dokázali si koncert užít naplno i s fanoušky, kteří stále přicházeli. Ti pod pódiem několikrát vytvořili točící se kruh lidí, kterého se v závěru show účastnil i zpěvák WATO. Ten z pódia seskočil a jednu písničku zpíval dole, mezi fanoušky. Jejich vystoupení měřilo necelých 45 minut.

 

Čím více se blížila půl 9, tím bylo v Akropoli více lidí. Podle mého odhadu 200 až 250. Největší tlačenice byla samozřejmě před pódiem a o pauze mezi kapelami u prodeje piva. Hlavní hvězda večera, kanadská post-hardcore kapela Silverstein, začala hrát pár minut po půl 9. Většina fanoušků se s prvním tónem propadla téměř až do extáze a koncert si očividně užívala od začátku do konce.

Silverstein měli na line-upu 18 písní. Zahráli snad všechny nejlepší písně jako jsou „The Artist“ „My heroine“ a jiné..

 

Celý koncert provázela skvělá atmosféra, které korunoval skvělý výkon Silversteinů. Fanoušci v sále se úspěšně pokusili o rozpoutaní slušného poga. Na všech přítomných, včetně muzikantů, bylo na první pohled vidět, že si koncert užívají vrchovatou měrou. Po hodině hraní se koncert pomalu začal chýlit ke konci. Silverstein opustili pódium a každému bylo jasné, že přijde už jenom přídavek.

 

Naštěstí si kanaďani nechali v zásobě ještě 4 kousky. Přídavek začali akusticky, ale během chvíle proměnili závěr vystoupení v prakticky nekončící tří písničkové pogo. Vrchol přišel při předposlední, snad nejznámější písni, kterou zpěvák uvedl stylově „Thank you all, you are My Heroine.“ Touto větou začalo poslední peklo, které si většina přítomných pořádně užívala. Koncert skončil po půl 10. Můžeme se jenom těšit na další skvělé koncerty, které nám fanouškům Conspiracy připraví.