Seven a Maelström v Andělu!

Datum 20. 10. se nesl v duchu rocku a metalu, uvnitř music klubu Anděl v Plzni.

 

Do poměrně malého klubu se sjeli příznivci rocku a metalu, v podání kapel Seven a Maelström. Hned při vstupu bylo jasné, že fanoušků v tričkách Maeström se dostavil dostatek, však kapela Seven zaujala hned jako první vystupující celý sál. V prvních dvou písních zněla nejistě, ale pak se do toho hoši opřeli. Bubeník to rozjel a byl ve svém živlu, basák v kšiltovce a upletenými copánky velice svérázně házel hlavou a hudbu prožíval často s otevřenými ústy a putovala mu snad až do morku kosti. Úplně vepředu se tyčil zpěvák, majitel super hlasu, který nám dokazoval, že široký rozsah pro něj není problém. A nakonec se po zpěvákově pravici „schovával“ velmi uznávaný a nadaný kytarista, Kirk Běhounek. Od něj a jeho prstokladu se nás mnoho nemohlo dlouho odtrhnout. Prostě výkon hodný obrovské poklony. Přibližně v polovině koncertu Kirk poděkoval za podporu při nedávné nemoci a sdělil velice vtipně, že ani snaha lékařů ho nezastavila vystupovat v tu noc v Plzni, i přes to, že dostal doporučené lenošení v klidovém režimu doma.  Během koncertu zaznělo pár písní s jeho kytarovými sóly a nechyběla ani vzpomínka na velkou hvězdu Lemmyho. Na konci pozvali na podium další členy svého týmu- techniky. Jeden se chopil druhé kytary a druhý usedl za bicí. Těchto 6 osob na podiu vykouzlilo nezapomenutelnou show, i když hráli cover od známých AC/DC. Velice pěkné gesto, které mě osobně dostalo.

 

Po pauze už následovala domácí kapela Maestrom . Zpěvák disponoval černým kabátkem a dost často byl zahalen do efektového kouře, kdy mu pak byla vidět jen jeho „hříva“. I zdálky bylo vidět, že celá skupina je sladěna do svých kapelních barev, černé a žluté. Během koncertu nám byli představeni noví členové. První na postu basáka a druhý za bicími. Oba se v kapele rychle adaptovali a vytvářejí se zbytkem dohromady super partu. Zpěvák ještě párkrát změnil vzhled, nasadil a sundal si několikrát klobouk i brýle a při písni Miss Parazit si nasadil masku, kterou se nám snažil vizuálně přiblížit, jak asi vypadá a chvilkami byl v masce až strašidelný. Zahráli jak staré tak nové pecky mezi které patřilo Chvíle, Lilith, Kovboj, Maeltröm, Město, Nohama na pevnou zem atd.  Dočkali se velkého potlesku a bylo vidět, že jsou na domácí půdě.

 

Obě kapely přímo hýřily energií a nadšením z toho, že mohou hrát pro své fanoušky. Předvedly opravdu skvělou show a působily velmi přátelsky. Nejkrásnější na kapele je, jak mezi sebou členové komunikují a reagují na sebe při koncertu. U obou jsem zaznamenala úsměvy a posuňky a je tak vidět, že si to kapela užívá s publikem. V Plzni snad tyto dvě kapely nebyly naposledy, rozhodně si je ani příště nenechte ujít, bylo to vážně famózní.