SEPTIC PEOPLE – JDOU DO HLAV (2013)

Skupina SEPTIC PEOPLE začala působit na hudební scéně od roku 2010. Hrají to, co je baví, ale styl se opírá o tvrdé kytary, zpěv a úderné bicí. Žánr je směsicí punku, rocku, místy až metalu, ale nechybí prvky rock´n´rollu či poctivého českého bigbeatu. Na konto si kapela připsala dvě alba, první videoklip a již se blíží k první stovce koncertů. Mají za sebou také úspěšné festivaly jako je Basinfirefest, Tarock či Chodrockfest. Svůj klip natočila s renomovaným režisérem a uznávaným umělcem Allanem Šubertem z Puppy records (Arakain, Harlej, Cocotte minute atd.).

 

Na poslední album nesoucí název ,,Jdou do hlav“, se podíváme trochu více z blízka a rozebereme ji do poslední noty. Z vizuálního hlediska se lze pousmát faktu, že na prvním CD je zvěčněna blonďatá fanynka vyfocena ze zezadu, pohled zepředu může nabídnout právě deska druhá. Velice jednoduché, přesto originální. Deska je po okraj nadupaná kytarovou muzikou s vtipnými texty ze života, nadýchané alkoholem a trochou nadsázky. Nejpovedenější singl pod stejným názvem jako samotné CD, ,,Jdou do hlav“, je velmi agresivním a našlápnutým pilotem vévodícím zbylým deseti písním a dvěma bonusům, který i na několikátý poslech vlejvá stále krev do žil. Velkou zásluhu na celkové energii alba má rytmická sekce, která se opravdu vyznamenala. Neopomenul bych však ani zpěvy, které jsou dokonale sladěny a tvoří tak příjemnou kompozici doplňující zbytek ansáblu. Co se týče zvuku…na české poměry zdařilý a nečekaně hutný. Shrnuto a podtrženo, druhé a zároveň poslední album ,,Jdou do hlav“ od SEPTIC POPLE je dalším přírůstkem do bigbeatové rodiny, který určitě stojí za poslech, zároveň však deska není ničím, co by na české hudebním poli chybělo.

 

Od SEPTIC PEOPLE: CD je k dostání na našich koncertech nebo na našem mailu septicpeople@seznam.cz za libových 149 Kč, jinak žádejte u všech dobrých prodejců. Prostřednictvím našeho mailu navíc obdržíte CD s věnováním celé skupiny. Brzy také spustíme e-shop, kde přibudou Septic trika. Pro všechny, kteří nás podpoří čekají zvýhodněné ceny a další dárky. Jinak sledujte naší tour s Alkeholem – budeme Vás informovat o všem co nás na cestách po ČR potká.