SENDWITCH: Období ticha jsme trávili ve zkušebně. Natáčení klipu byla velká párty

Doba nejhlubší pandemie byla pro spoustu muzikantů tvrdá, ale než aby propadali pánové z kapely Sendwitch trudomyslnosti, dali se na psaní nových songů a přípravě letního turné. Jak se jim spolupracovalo s písničkářem Pekařem, kde proběhnou plánované koncerty a dočkají se fanoušci nového alba? To vše si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.


Vypadá to, že se svět po dlouhé době vrací do normálu, jak jste trávili trávili období ticha, kdy jste nemohli hrát?
Období ticha jsme trávili ve zkušebně, nebo nahrávacím studiu. Vznikl nám pěkný materiál na nové plánované album.


V období pandemie jste natočili klip Mayday, ve kterém si zahrál písničkář Pekař, podílel se i na psaní textu. Jak se vám s ním spolupracovalo?
Spolupráce s Pekařem neměla chybu. Podílel se z velké části na psaní textu a dodal singlu správný náboj a energii.Spolupráce s Pekařem se vám evidentně zalíbila, v průběhu léta s vámi pojede na U vody Tour. Na co se mohou fanoušci během koncertu těšit?

Ano, tour je v plném proudu a vidět nás můžete třeba už tento pátek 30.7. ve Vodním světě Kolín. Krom nás Sendwitch nebo kapely Pekař se můžete těšit třeba na kapelu Katky Rejmonové nebo partičku Náhodný výběr.
Čím jsou místa kde se budou koncerty konat speciální?
Speciální úplně nejsou, ale zvolili jsme příjemné prostředí u vodních ploch, přímo tedy na veřejných koupalištích. Kde vás příjemně ochladíme nejen vodou, ale i dobrým pivem.Na tour určitě zazní i vaše nejnovější písnička Je tady léto, klip který jste k němu vydali je dost hravý a věřím že během natáčení jste si užili spoustu zábavy. Máte nějakou vtipnou příhodu, která se během natáčení stala..?
Natáčení byla jedna velká párty, kromě prázdného pivního sudu uprostřed jezera jsme naštěstí nemuseli nikoho jiného lovit. Užili jsme si to na výbornou. Říkejme tomu Amerika ve spreji a rádi si takové odpoledne užijeme znovu.Za posledního půl roku jste vydali dva nové songy, to si říká o nové CD…..:)
Je to přesně tak. Na podzim bude venku a moc se těšíme až uslyšíte všechny tracky na placce.
(Křest alba proběhne 13. 11. 2021 v Městském společenském domě v Kolíně pozn. red.)Už máte nějaké plány na příští rok, nebo jste opatrní a čekáte jak se bude vyvíjet epidemiologická situace?
Kalendář se plní, díky bohu. 🙂 Hodně koncertů se nám z letošního roku přesunulo právě na ten příští a pokud bude vypadat podobně jako ten letošní, máme se na co těšit. Epidemiologické situace jsme se báli nejvíce teď, ale i tak hrajeme každý víkend a o koncerty opravdu není nouze. Je to skvělý!

U vody Tour:
23.7. Všejany
30.7. Kolín
13.8. Bělá pod Bezdězem
21.8. Lysá nad Labem


Poděbradská pop-rocková kapela Sandwitch založena v roce 2014 má za sebou spoustu úspěchů. V roce 2018 vydali album s názvem Počátky, které pokřtili na hudebním festivalu Votvírák. To ale rozhodně není jediný festival, na kterém si kapela Sendwitch zahrála. Za zmínku určitě stojí festival Masters Of Rock, Rock for People nebo Basinfirefest.
Na turné vyjeli s kapelami Define Me, Alchymie, Harlej a Rybičky 48.