Season Crack: „Hrajem směsku stylů… a sháníme kytaristku!“

V libereckém klubu Vlak, odehrála kapela Season Crack svůj první koncert, po koncertní a kapelové „přestávce“.

Pokud se chcete mrknout, jak to na koncertu vypadalo, fotoreport zde!

A teď několik otázek pro Season Crack…

Je to váš první koncert po dlouhé době, tak jak se na to těšíte?
Huhu: Já myslím, že se těšíme moc, moc, moc! Protože jsme dlouho nehráli a všechno se to vrátilo do starých kolejí. Můžeme tedy začít zase od znova.

Lucka: Hrozně se těšíme samozřejmě! Dlouho času jsme teď strávili ve zkušebně a těšíme se, až to budeme moci ukázat lidem.

Filip: No já to trochu uvedu na pravou míru, zase tolik času jsme ve zkušebně nestrávili. A vůbec to nebude ve starých kolejích… bude to v nových kolejích :-).

Luisa: Já k tomu můžu dodat snad jen to, že se budeme snažit dělat tu muziku líp.

Filip: Co nejlíp!

Tak jak byste představili fanoškům Season Crack?
Filip: Tak asi Filip, Lucka, Luisa a Huhu…

Luisa: Tak já bych představila Season Crack asi jako… Tři holky, který jsou vpředu kytara, zpěv, basa a za nima sedí bubeník. A co se týče stylu, tak bych řekla, že jsme v tomhle nakloněný více stylům… Takže poppunk, někdy i tvrdší věci třeba do HCčka. Teď máme i popové věci, neřadíme se do jednoho stylu, který by nás charakterizoval.

Pokud hrajete více stylů… Máte nějakou kapelu, z které vycházíte a je Vám vzorem?
Lucka: Na to se nás stále všichni ptají a my se na tom pořád nemůžeme nějak shodnout… Každý člen naší kapely má totiž jiné vzory. V podstatě je to zajímavé, že jsme se takhle všichni sešli společně v jedné kapele…

Filip: No to právě svědčí o tom, že hrajem směsku stylů…

Luisa: Tím pádem se nám do budoucna může dařit dělat dobrou muziku…

Filip: A nekopírovat!

A co doposud považujete za největší úspěch?
Lucka: Tak já myslím, že jsme si mohli zahrát na velkých festivalech, jako je Benátská Noc, Votvírák, Noc plná hvězd… A hlavně považujeme za úspěch, že jsme se takhle dali zase po roce dohromady.

Luisa: To bych taky řekla, že je to náš největší úspěch teď.

Filip: Také považuji za úspěch, že jsem to tady dneska našel :-).

Lucko ty si byla v Superstar, myslíš že by to nějak pomohlo Season Cracku?
Lucka: Myslím že ne, myslím že by nám to nepomohlo, spíš naopak… Ale je pravdou, že kdybych tam nešla, nešla bych po sléze ani na konzervatoř. A kdybych nebyla na konzervatoři, tak se s Luisou asi ještě pořád nenávidíme (smích), takže…

Luisa: To je takový příběh :-)… S Luckou jsme se znaly už strašně dlouho z Jablonce, ale lidé nám o nás navzájem neříkali moc hezké věci, tak jsme si myslely, že se nenávidíme. Díky konzervatoři jsme zjistily, že je to vlastně naopak… Až když jsme si spolu poprvé v životě promluvily.

Filip: Já si myslím, že je super, že v tom věku na to měla Lucka ty koule tam jít a dostala se takhle daleko. Dneska to už se Season Crack vůbec nesouvisí, už je to totálně pasé… Ale Lucka jak roste, tak zraje a teď z ní je úplně nejlepší zpěvačka na světě :-)… no dobře, v České republice!

Lucka: Filip je hodnej:)

Luisa: Ještě bych asi dodala, my se docela snažíme, aby Season Crack nebyli propagovaný skrz Superstar. Tak jsme se na tom domluvili…

Lucka: Mě je to upřímně jedno, dneska už Superstar ty lidi tolika netáhne, jako táhla…

Hostovali jste na CD Civilní Obrany, tak jak jste se k tomu dostali?
Lucka: My jsme s nimi hráli pár koncertů jako Season Crack, a tak jsme se seznámili s klukama… Luisa s nimi hrála i pár koncertů na basu…

Luisa: Ano, hrála jsem s nimi asi tři koncerty. Ale bylo to tak, že nás poprosili jestli by s nimi Lucka nemohla nazpívat duet, tak jsme tam pak jeli…

Lucka: No a byla to fajn párty a myslím, že z toho vznikla pěkná v pohodě písnička :-).

Máte teďko naplánované nějaké koncerty?
Luisa: Asi to vypadá, že bychom hráli v Lysé nad Labem na Čarodějnice v klubu U Žraloka… Ale teď je pro nás stěžejní koncert, na který se připravujeme 10.6.2011 v Jablonci nad Nisou v klubu Na Rampě, kde budeme křít naše debutové album.

Lucka: Potom hodně plánujeme na podzim…

Luisa: Jako tour k té debutové desce. Také sháníme novou kytaristku, pokud umíte hrát na kytaru nebo někoho znáte, tak se nám určitě ozvěte!

A přes léto zavítáte na nějaký festival?
Lucka: Letos asi festivaly nebudou. Protože jak jsme se dali znovu dohromady, tak už jsou programy hotové. Tak jsme se už nikam nevešli.

Nová deska… Kolik na ní bude písní?
Luisa: Je tam 13 hitovek :-)… jsou to hitovky, jelikož interpret, který si myslí, že dělá špatnou muziku to nemusí ani dělat. Název alba zatím není, to se musíme ještě domluvit. Nicméně vypadá, že to bude křít pětiletá holčička, která bude právě na obalu té desky.

Co nějaké videoklipy?
Lucka: Máme… na Spratka a Bezvědomí

Filip: Máme pomalu více videoklipů jak písniček 😀

httpv://www.youtube.com/watch?v=ajJmtJStvQs

A k novinkám… také nebudou?
Luisa: Tam je takový problém, že jsme se zasekli s tou deskou. Nyní potřebujeme propagovat ji, dostat to mezi lidi… Až odjedem to podzimní tour, tak pokud to bude dále klapat, tak se asi vrhnem na ty videoklipy a další věci.

Vzkaz pro fanoušky?
Lucka: Ať se na nás přijdou podívat…

Luisa: Taky pro Vás teď připravujeme tu desku…

Filip: Stojí to za to, to nezkusit… A ještě bylo by dobrý, kdyby jste opravdu chodili na ty koncerty, aby Vás chodilo hodně… abychom už z toho měli ty prachy konečně (smích :))!

Děkujeme kapele Season Crack za rozhovor a přejeme hodně hudebních úspěchů!!!

Profil kapely: bandzone.cz/seasoncrack, facebook.com/seasoncrack

Promo foto: