Sázavafest oznamuje první jména: zahraje DJ Sak Noel, Skindred, Molotov i Katka Knechtová!
2.8.2012
1.00
1.00
1.00
3.8.2012
1.00
1.00
1.00
4.8.2012
1.00
1.00
1.00
5.8.2012
1.00
1.00
1.00

Pořadatelé letního Sázavafestu oznamují první potvrzené zahraniční interprety, kteří vystoupí první srpnový víkend (2. – 5. srpna) v Benešově u Prahy. Za předprodejních 900 Kč včetně poplatků se tak už nyní mohou fanoušci tohoto letního multikulturního festivalu těšit nejen na domácích Sto zvířat, Mig 21, Nightwork a další, ale také na DJe Sak Noela, velšské Skindred, mexickou kapelu Molotov nebo Katarínu Knechtovou ze Slovenska.

 

Po odhalení novinky v podobě haly DANCE MANIA pro 5 000 lidí, která bude ozvláštňovat letošní 12. ročník, přicházejí pořadatelé festivalu s prvním známým zahraničním DJem, který zde předvede své umění. Sak Noel, španělský DJ, který se proslavil především svým hitem „Loca People“, rozproudí nejen tímto hitem letní Benešov. Sak Noel s tímto songem ovládl světové charts v loňském roce. Hitovka „Loca People“ se držela na vrcholku hitparád v Holandsku, Kanadě, Francii, Argentině, Rusku a mnoha dalších zemích. Více než 50 milionů zhlédnutí na YouTube jen podtrhuje triumfální úspěch tohoto tanečního hitu.

 

Unikátní hudební styl, který je kombinací punku, rocku, metalu, reggae i elektronické muziky, na letošním Sázavafestu představí muzikanti z velšské kapely Skindred. Kapela vznikla na přelomu tisíciletí okolo energického frontmana Benji Webbeho. Jejich debutová deska „Babylon“ obsahovala úspěšné singly jako „Nobody“, „Pressure“ a „Selector“. Skindred hojně koncertují a vydávají další desky. Zatím poslední album z roku 2011, „Union Black“, bylo na rozdíl od předchozích desek natočeno v jejich „domácím“ Spojeném království, a je v mnoha aspektech odlišné od ostatních desek. „To, že jsme byli v Británii, nám přineslo nejsilnější momenty jak hudebně, tak textově, od doby, co jsme začali,“ říká Benji Webbe. Album poukazuje na různorodost Británie, což se odrazilo i na názvu alba. „Každý pocházíme z jiných míst a jiného zázemí v rámci Spojeného království, ale – stejně jako je tomu s barvami – jakmile se všechny barvy namíchají dohromady, dostanete černou“, vysvětluje Webbe.

httpv://www.youtube.com/watch?v=h-kmLkfFrtU

Dalšími zahraničními interprety, které si pro fanoušky připravili pořadatelé 12. ročníku Sázavafestu, jsou mexická rock latino kapela Molotov a slovenská pop-rocková zpěvačka Katarína Knechtová. Molotov potěší zejména fanoušky španělštiny. Hravé, ale i lehce agresivní převážně španělské texty tohoto hudebního kvartetu často obsahují politický podtext kritizující např. imigrační politiku v USA. Molotov v loňském roce uspořádali tour po Evropě a Americe, a za svou kariéru také nasbírali řadu hudebních ocenění. Knechtová se u českého publika proslavila zejména svým působením v kapele PEHA a jejich hitem „Spomal. Katka se pak do paměti fanoušků kultury vepsala svou skladbou „Muoj Bože“, kterou složila pro Jakubiskův film o čachtické paní – Bathory. V současné době se chystá na vydání sólového alba ve spolupráci se světově uznávaným hudebním producentem, autorem písní, a zároveň bubeníkem a spolupracovníkem britské kapely Depeche Mode, Christianem Eignerem. Tento projekt by měl nést rockový podkres upravený elektronickým zvukem s Eignerovým „depešáckým“ rukopisem, a lišit se tak od Katčiny předchozí tvorby.